Mama, počúvaš? Podcasty pre mamičky

4ka 0

Mať deti je to najväčšie šťastie, no samotné tehotenstvo a prvé mesiace s novorodencom rozhodne nie sú prechádzka ružovou záhradou. A keďže ani mamičky nemajú času na rozdávanie, informácie dnes môžu radšej nasávať napríklad formou podcastov.

Vzdelávať sa je totiž dôležité. Ak si vyberiete správne, vďaka internetu získate výhodu a vedomosti, ktoré možno vaši rodičia nemali.  Zistíte, ako riešiť prežiť tehotenstvo v zdraví a čo by ste (ne)mali jesť vy alebo dieťatko, prípadne si môžete vziať k srdcu aj konkrétne rady z oblasti výchovy.

Canva / rodinka.sk

Gyncast

Rady, ktorými sa chystáte inšpirovať, by mali v prvom rade pochádzať z dôveryhodných zdrojov a všetky tvrdenia by mali byť podporené výskumami či inými dátami. Hosťom podcastovej minisérie je Peter Kaščák, primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN v Trenčíne.

Okrem tehotenstva a obdobia po ňom jednotlivé epizódy rozoberajú aj ťažkosti so samotným otehotnením a nemenej dôležitú prevenciu v ženskom zdraví. 

Pindy z gyndy

Ak vám nevadí čeština, pustite si aj podcast dvoch naslovovzatých odborníčok – gynekologyčky MUDr. Kamily Žižkovej a pôrodnej asistentky Kláry Sedmerovej. V posledných epizódach práve začali so seriálom, v ktorom radia ako sa pripraviť na pôrod. Určite si však neváhajte pustiť aj ich staršie časti. 

Mama Gang

Obľúbený podcast, ktorý presiahol už 100 epizód rieši témy, na ktoré nevyhnutne narazí každá mama. Autori si zvolili cestu rozhovorov a v každej epizóde vyspovedajú špecifického hosťa.

Už u nich v štúdiu sedel imunológ, zubárka či psychologičky, v histórii však narazíte aj na inšpiratívne ženy z bežných oblastí. 

Nevýchova

Ďalší český podcast, tentokrát však pre mamičky (aj oteckov) ktorí už majú väčšie deti s vlastným názorom a náladami. V jednotlivých epizódach sa vám budú autorky snažiť poradiť, čo robiť, keď sa deti začnú hnevať, uzatvárať do seba alebo doslova hádzať o zem. 

Moderná škola

Podcasty sú aj pre rodičov ešte starších detí. Takých, čo už zamierili do školských lavíc. Roman Hraško si do jednotlivých častí volá hostí zo špecializovaných vzdelávacích organizácií. Dozviete sa, aké sú problémy slovenských stredných škôl a kam dieťa poslať, ak cítite, že má na viac než len na bežné osnovy a príklady z matematiky.

Inšpirujte sa aj mamičkami na Instagrame či YouTube


Ak na podcasty nemáte čas, nezúfajte. Alexandra Patay Popovičová je certifikovanou poradkyňou pre výživu a na jej Instagrame cojediazdravedeti nájdete čo a kedy môže váš novorodenec vlastne jesť. Kedy začať prikrmovať? Kedy môže prvú zeleninu, oriešky či exotické ovocie? Sledovať však môžete aj profily o Vedomej výchove alebo MonteMother, ktorá sa svoje deti snaží vychovávať Montessori metódami, teda väčšou slobodou a experimentami.  

Aby ste mohli podcasty počúvať naozaj kdekoľvek, aj na prechádzkach vonku, potrebujete paušál s poriadnou porciou dát. Napríklad SLOBODU DÁTA od 4ky, ktorá vám dá neobmedzený objem dát v SR. S novou SIM kartou ho môžete mať už za 4 eurá na 30 dní.  .  

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár