Chodúr plánuje album

webnoviny.sk 0

Historicky prvý víťaz Česko Slovenskej SuperStar má predstavu, ako by mal vyzerať jeho debutový album. Spolupracovať chce s big bandom, napriek tomu by na nahrávke nemala chýbať ani elektronika.

Prvá Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr sa chystá na svoj prvý album. Ten by rád nahral s Orchestrom Gustava Broma.

Podľa slov speváka prišla ponuka na spoluprácu práve zo strany orchestra. Absolvent ostravského konzervatória má v zálohe dokonca ponuku od Jaromíra Nohavicu, s ktorým sa stretol práve počas speváckej súťaže. Debut by mal podľa plánov vyjsť ešte do konca roka.

Dvadsaťročný spevácky talent si už stihol napísať viacero textov k skladbám. Teraz však záleží na tom, ako na ne zareaguje kapelník orchestra Vladimír Valovič. Ako informoval internetový portál iDNES.cz, Chodúr by chcel, aby bol jeho album aranžovaný modernejšie, nemali by vraj chýbať ani elektronika.

Sympatický mladík by tiež rád spolupracoval s Ostravskou filharmóniou, ktorá má v repertoári symfonické úpravy piesní Elvisa Presleyho a Toma Jonesa, ktorý je jeho veľkým vzorom. Na druhej koľaji by nemala zostať ani jeho materská kapela Robson, práve jeho spoluhráči boli dôvodom, prečo sa Čech do veľkého speváckeho projektu zapojil. Napriek tomu vidí svoju kariéru na poste sólového speváka.

Práve fakt, že Chodúr sa stal už piatym víťazom tohto typu speváckej súťaže v Českej republike, naňho vyvíja tlak. Predošlí víťazi SuperStar vydávali svoje debuty ako pop-rockové albumy. Album Spousta andělů od vôbec prvej víťazky Anety Langerovej presiahol náklad 130 tisíc nosičov, úspech mala aj na slovenskom trhu. SuperStaristi druhého a tretieho ročníka Vlastimil Horváth a Zbyněk Drda s debutovými nahrávkami Místo zázraků (2005) a Pohled do očí (2007) tak úspešní neboli. Album Kus cesty zbývá (2008) od Jiřího Zonygy, ktorý vyhral obdobnú súťaž X Factor, verejnosť tiež veľmi neoslovil.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár