Cintoríny v Bratislave

webnoviny.sk 0

Všetky cintoríny v správe a prevádzke mestskej príspevkovej organizácie Marianum – Pohrebníctva mesta Bratislavy, sa už pripravujú na blížiaci sa Sviatok všetkých svätých a na Pamiatku zosnulých.

Ako pre agentúru SITA uviedol riaditeľ organizácie Miloslav Hrádek, pripravujú sa na to prakticky po celý rok.

Hlavnou úlohou je podľa neho zabezpečiť personál, či už organizácia práce, údržba a čistenie cintorínov.

„Stabilných zamestnancov máme približne 150, na údržbu, čistenie cintorínov a prípravu na sviatky prijímame sezónne ďalších 25 až 30 zamestnancov,“ spresnil. V súčasnosti komplexne čistia všetky pohrebiská, najviac práce je s napadaným lístím na chodníkoch a na trávnatých plochách. Marianum pri jeho odpratávaní využíva špeciálny vysávač, ktorým sa lístie dostáva priamo do veľkokapacitného kontajnera.

Občania môžu podľa riaditeľa zaznamenať aj niektoré nové veci. Napríklad na Martinskom cintoríne a v Podunajských Biskupiciach sú nové chodníky zo zámkovej dlažby, pribudlo verejné osvetlenie, studničky na vodu, v Biskupiciach je tiež vybudované nové stojisko na veľkokapacitný kontajner. Pohrebníctvo pokračuje s revitalizáciou cintorína aj v Petržalke, ďalšie etapy rekonštrukcie prebiehajú aj v krematóriu.

Cintoríny budú otvorené od dnešného dňa do nedele 8. novembra od 7:00 do 20:00. „Nechávame ich otvorené aj dlhšie. Ľudia by to však nemali zneužívať a chodiť sem na poslednú chvíľu. Pretože naši zamestnanci sa pripravujú na ďalší deň a aj oni chcú isť domov k svojim rodinám,“ doplnil Hrádek.

SITA
_________
FOTO: ilustračné foto SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár