Hodina deťom 2009

webnoviny.sk 0

Nadácia pre deti Slovenska doteraz podporila už vyše 1 300 projektov sumou viac ako 3,5 mil. eur. Novinkou tohtoročnej kampane je rýchlik s názvom Hodina deťom, ktorý premáva medzi Bratislavou a Čiernou nad Tisou.

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) – Slováci môžu opäť finančne prispieť na Hodinu deťom. Jedenásty ročník kampane spustili dnes v Bratislave. Nadácia pre deti Slovenska, ktorá zbierku organizuje, bude s tisíckami dobrovoľníkov peniaze zbierať v celej krajine do marca budúceho roka, informovali dnes na tlačovej besede jej zástupcovia ako aj jej garanti. Doteraz podporila už vyše 1 300 projektov sumou viac ako 3,5 mil. eur.

Nadácia chce vyzbierané peniaze využiť na projekty, ktorú pomôžu najmä deťom a mládeži, „projekty, ktoré upozorňujú, že majú svoju hodnotu,“ povedala o prvom okruhu podpory projektov riaditeľka nadácie Lucia Štasselová. Pripomenula, že ďalšou témou je rešpekt tých, ktorí sú iní ako my. Pomôcť by tiež nadácia chcela deťom, ktoré sa dostávajú do krízových situácií.

Symbolický vstup do druhého desaťročia odštartovali na bratislavskej hlavnej stanici krstom rýchlika, ktorý bude až do polovice septembra budúceho roka niesť názov Hodina deťom. Ide o spoj, ktorý premáva medzi Bratislavou a Čiernou nad Tisou. Špeciálny autobus bude podobne ako minulý rok premávať cez týždeň z Bratislavy do Vysokých Tatier a cez víkend z Bratislavy do Brezna.

Hlavným bodom tohtoročnej kampane bude program s názvom Generálna stávka, kedy budú 17. decembra dobrovoľníci peniaze zbierať verejne v uliciach miest a obcí. Ich cieľom je vyzbierať pol milióna eur. Súčasťou bude opäť aj program s niektorými známymi osobnosťami, ktoré vyhlásili stávku. Ak suma, ktorú chcú vyzbierať padne, osobnosti budú musieť urobiť, čo sľúbili. Program odvysiela Slovenská televízia.

Kampaň je možné podporiť rôznymi formami – cez internet, bankomat, účet, telefonát či sms správu na číslo 800, ktorej hodnota je dve eurá. Tieto formy sú celoročné, darca môže prispieť kedykoľvek v roku. Maskotom zbierky je postavička Hugo. Výsledky z jedenásteho ročníka vyhlásia 1. apríla, keď majú sviatok všetci Hugovia. Peniaze nadácia rozdelí 1. júna 2010. Tento rok dostala zbierka názov ZASTAVTE SA.

Hodina deťom je celoročná celonárodná verejná zbierka Nadácie pre deti Slovenska. Bližšie informácie o nej je možné získať na stránke hodinadetom.sk.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár