Ako si Južná Kórea zvyšuje pôrodnosť?

webnoviny.sk 0

V Južnej Kórei majú recept na zvýšenie pôrodnosti

Každú tretiu stredu v mesiaci pôjdu zamestnanci ministerstva zdravotníctva domov o 19:00, aby mali viac času na plodenie potomkov.

BRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) – Juhokórejský minister zdravotníctva nariadil v stredu 20. januára, aby na celom ministerstve o 19:00 vypli elektrinu, aby tak zamestnanci mohli odísť skôr z práce domov a pokúsili sa splodiť nových potomkov.

Cieľom tohto kroku je snaha o zvýšenie pôrodnosti, ktorá je jednou z najnižších na celom svete.Práve ministerstvo zdravotníctva má za úlohu zvýšenie pôrodnosti, čím sa má zmierniť vplyv starnutia obyvateľstva na ekonomiku krajiny. Ministerstvo plánuje aplikovať túto netradičnú metódu každú tretiu stredu v mesiaci, pričom v práci budú môcť zostať iba pracovníci s neodkladnými povinnosťami.

 Súčasná miera pôrodnosti u zosobášených zamestnancov a zamestnankýň ministerstva zdravotníctva je 1,63 dieťaťa na rodinu, pričom celkovo u štátnych zamestnancov je to 1,82. Ministerstvo si preto dalo za cieľ zvýšiť toto číslo do dvoch rokov na hodnotu 2,0. Okrem toho chce svojich zamestnancov motivovať aj finančnými odmenami.

SITA/AFP

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár