Koledníci merajú rovnakým metrom

TS 1

Okolo 25-tisíc koledníkov navštívi tento rok počas Vianoc rodiny slovenských farností.

Do 19. ročníka koledníckej akcie Dobrá novina, ktorú organizuje eRko-Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, je už prihlásených vyše tisíc obcí. Tradičné koledovanie, spojené so zbierkou na pomoc ľuďom v núdzi v afrických krajinách, sa začne 25. decembra 2013 a bude trvať do 6. januára 2014.

Z výťažku koledníckej zbierky budú podporené rozvojové projekty v Keni, Južnom Sudáne, Etiópii či Ugande, zamerané predovšetkým na deti s postihnutím. Aj preto sa mottom tohtoročného koledovania stalo heslo Rovnaký meter na každého, zdôrazňujúce myšlienku, že každá ľudská bytosť má rovnaké právo na dôstojný život.

Počas tretieho adventného víkendu požehnali koledníkov na slávnostných svätých omšiach biskupi vo svojich diecézach a vyslali ich ohlasovať radostnú zvesť o narodení Krista.

Dobrá novina je verejná zbierka povolená Ministerstvom vnútra SR pod číslom SVS-OVS3-2013/023601 z 3. septembra 2013 na verejnoprospešný účel podpory rozvojových, humanitárno-charitatívnych a sociálnych projektov v afrických rozvojových krajinách.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Dovolte im vstupit k vam s koledou!

    My sme mali kolednikov z dobrej noviny prvy krat vlani a bol to velmi mily zazitok… Dopoludnia na stedry den, ked uz bol stromcek vyzdobeny, na sporaku vonala kapustnica, vykladali sme na misy kolace, rozmrazovali kapra, … vtedy nam tuto sviatocnu atmosferu prisli este umocnic kolednici s vinsami a spevom! Krasa… a navyse pre dobru vec.

    Vdaka im vsetkym, ktori sa na to dali.

    Kto s tym este nemate skusenost, vrelo odporucam. Treba sa vsak dopredu prihlasit – zapisat meno a adresu v kostole, na farskom urade… treba zistit ako je to prave u vas.

    Krasne Vianoce vsetkym!

Pridaj komentár