Matka nezpísala dieťa do školy

webnoviny.sk 2

Mária Kováčová zo Žihľavy pri Pôtri nezapísala deti do školy, spáchala tak trestný čin ohrozenia mravnej výchovy.

BANSKÁ BYSTRICA 2. februára (WEBNOVINY) – Trest odňatia slobody na jeden rok podmienečne za ohrozenie mravnej výchovy detí potvrdil dnes senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 30-ročnú Máriu Kováčovú z obce Pôtor, časť Žihľava v okrese veľký Krtíš.

Kováčová ignorovala povinnosť zapísať a posielať do základnej školy svoje tri deti – Michala, Michaelu a Etelu. Tým spáchala prečin ohrozenia ich mravnej výchovy.

Súd zistil, že Kováčová s manželom nedbali na opakované výzvy starostu, ani Úradu práce sociálnych vecí a rodiny a deti do školy neposielali. Michal a Michaela mali začať školskú dochádzku v roku 2005 a Etela v roku 2008.

Deti však ako žiakov zapísali až k 1. septembru minulého roka. Znalci konštatovali, že Kováčová je síce mentálne zaostalá, ale chápe povinnosť posielať deti do školy.

Za ohrozenie mravnej výchovy odsúdil sudca vo Veľkom Krtíši Kováčovú na rok odňatia slobody podmienečne. Matka sa proti rozsudku odvolala. Tvrdila, že deti nemal kto vodiť do školy a samé chodiť nemohli. Ona mala veľa práce a manžel bol vo väzení.Odvolací senát Kováčovej nevyhovel a rozsudok veľkokrtíšskeho sudcu potvrdil.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Na chudakoch sa vedia vzdy vyvrsit.

    Mna by zaujmalo co robil starosta a pan farar a vobec ludia co ziju okolo nich. Pretoze podla popisu, chudaci neboli celkom schopny sa zdravo postarat o svoje deti.

    To je vizitka nasej spolocnosti, ze namiesto pomoci chudakovi, ho este viac dorazia, aby bol uz totalne na dne.

    Ale zato ludi co kradnu a zabijaju odsudit nevedia.

    Fuj.

  2. Súhlasím. Ak to vedeli a videli, mohli už dávno /nie po 5-tich rokoch/niečo urobiť. No tiež som nemyslela hned dávať na súd , ale napr. prideliť nejakú sociálnu pracovníčku , ktorá by dohliadala na ich správnu výchovu, kedže matka bola zaostalá. Veď ak by boli deti v poriadku, tiež musia zostať zaostalé ale sociálne, nie mentálne, ak sa o ne nebudú starať a rozvíjať ich schopnosti. Je táto spoločnosť resp. všetky no v tejto dobe skutočne hrozné , chladné, nevšímavé, odsudzujúce, nepomáhajúce, no jednoducho bez záujmu o toho druhého, každý niečo robí len a len vo vlastnom záujme.

Pridaj komentár