Rodinka.sk bližšie k užívateľom

TS 1

Najnavštevovanejší portál v oblasti rodiny a zdravia na slovenskom internete www.rodinka.sk spustil od polovice novembra svoje mobilné rozhranie m.rodinka.sk. Okrem titulnej stránky sú „mobile friendly“ aj jej hlavné podstránky m.babetko.sk, m.tehotenstvo.sk, m.zdravedieta.sk, m.detskechoroby.sk a tiež m.forum.rodinka.skm.poradna.rodinka.sk.

Ako odôvodnila šéfredaktorka portálu Eva Pavlíková, „portál k tomu viedla rastúca obľúbenosť mobilného internetu, čo sa prejavilo na stúpajúcom počte užívateľov vstupujúcich na stránku cez mobil“.

Okrem toho portál reagoval aj na ďalší trend – rastúcu populárnosť sociálnych sietí  – preto umožnil prihlásenie do fóra s loginom z Facebooku, s identitou Googlu (Gmail), Yahoo alebo AOL na štandarde Open ID.

Mobil je najosobnejšie médium a ako jediné ho užívatelia majú stále pri sebe. Väčšina aktívnej populácie na Slovensku má možnosť surfovať po internete cez mobil. Displej mobilu sa však nedá porovnať s monitorom počítača, preto môže zobrazovanie článkov z internetu v mobile spôsobovať isté problémy. Ak má webstránka mobilné rozhranie, prináša to užívateľovi hneď niekoľko výhod. Články majú prehľadnejšiu grafiku, sú lepšie čitateľné a bez zbytočných grafických prvkov, ktoré spomaľujú stránku.

Okrem  najväčšej denne aktualizovanej databázy informácií pre rodičov je portál rodinka.sk aj miestom, kde sa komunita rodičov stretáva pri rôznych rodičovských témach, poradniach, blogoch a na fóre. „Možnosť „všade“ si prečítať články a rady odborníkov, diskutovať online cez mobil je dôležitá hlavne pre túto aktívnu skupinu. Mobilné rozhranie stránky si pochvaľujú aj odborníci odpovedajúci na otázky čitateľov v našich 14 poradniach. Z mobilu môžu rýchlo a hlavne všade reagovať na otázky čitateľov a nemusia pritom sedieť za počítačom,“ doplnila Eva Pavlíková.

Ďalšou novinkou na www.rodinka.sk je možnosť prihlásenia sa do fóra s loginom z Facebooku a naopak. Pokiaľ sa návštevník prihlási do jednej zo sieti (Facebook alebo Fórum), je  prihlásený aj do druhej. Podobne to funguje aj s prihlásením cez Open ID login. Cez štandard Open ID sa dá prihlásiť s loginom ďalších sieti ako sú Google, Yahoo!, AOL, Flickr a iné.

„Toto prepojenie dalo obsahu rodinky novú dimenziu – diskusné  príspevky vo fóre, tak isto ako články a blogy, sa dajú zdieľať do všetkých dostupných sociálnych sietí (Facebook, Twitter, vybrali.sme.sk,…). Je to dobrý spôsob, ako upozorniť na zaujímavý obsah na rodinka.sk,“ komentuje dôvody prepojenia Eva Pavlíková.

A ešte jedna zmena, ktorá stojí za zmienku: rodinka.sk zmenila dizajn svojho fóra. V profile si užívateľ okrem fotky a nicku môže nastaviť aj aktuálny stav, náladu (mood) pomocou smajlíka, ne/prítomnosť vo fóre a veľa ďalších drobností, ktoré o sebe chce dať vedieť ostatným.

Portál www.rodinka.sk nadväzuje na tradíciu pôvodného webu www.babetko.sk , ktorý budúci rok oslávi svoje 10. výročie. Za ten čas sa podarilo vydať viac ako 10000 redakčných článkov. Portál stavia na profesionálnom tíme redakcie a odborníkov, ktorí odovzdávajú svoje odborné znalosti aj skúsenosti rodiča čitateľom portálu. Podľa štatistík AIMmonitor mala www.rodinka.sk v mesiaci november  184 265 reálnych užívateľov.  

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár