Muži majú andropauzu

webnoviny.sk 0

Muži prekonávajú okolo päťdesiatky podobné obdobie ako ženy. Zatiaľ čo u žien je to menopauza, u mužov sa nazýva andropauza.

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Únava, spavosť, depresia, nervozita, strata sily a vytrvalosti, zvýšenie tukovej hmoty, zníženie svalovej hmoty, zhoršenie erekcie a zníženie libida mužov nemusí mať na svedomí len starnutie.

Môže ísť o andropauzu alebo mužský prechod, ktorý je liečiteľný. Už po 20. roku života postupne klesá mužom hladina testosterónu v krvi, čo vyvrcholí približne vo veku 50 rokov, výnimkou však nie sú ani štyridsiatnici. Muži pociťujúci spomínané problémy by mali vyhľadať andrológa, urológa či sexuológa. V prípade príznakov andropauzy vyšetrí odborník kompozíciu tela, ochlpenie, genitál, prostatu a prsníky, aby vylúčil iné ochorenia. Z dvoch nezávislých laboratórnych vyšetrení zistí hladinu celkového a voľného testosterónu v krvi. Ak sa andropauza potvrdí, nastaví lekár pacientovi vyhovujúcu liečbu. Na Slovensku existuje niekoľko možností – liečba tabletkami, injekciami alebo gélom.

Po začiatku liečby muži pociťujú zvýšenie sexuálneho záujmu, erektilnej funkcie, zväčšenie svalovej hmoty a sily, zníženie objemu viscerálneho tuku, zlepšenie pamäti, celkového psychického, fyzického stavu a kvality života. K možným rizikám liečby patrí vznik rakoviny prostaty, zvýšený počet krviniek, vypadávanie vlasov či akné. Keďže tieto príznaky vznikajú individuálne, pri nastavení liečby by mal pacient s lekárom čo najaktívnejšie spolupracovať.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár