Nemocnica údajne pochybila pri úmrtí dvoch rodičiek

webnoviny 2

Bratislavská nemocnica na Antolskej ulici v Petržalke údajne pochybila v prípade úmrtí dvoch mladých rodičiek. Informovala o tom televízia Markíza, ktorá sa odvolala na záver vyšetrovania Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

 V nemocnici zomreli v máji počas dvoch týždňov dve ženy – 32-ročná rodička čakala prvé a 34-ročná žena druhé dieťa. „Poskytovateľ neposkytol zdravotnú starostlivosť v oboch prípadoch správne,“ povedal televízii hovorca úradu Milan Michalič. V čom lekári a personál pôrodníckeho oddelenia petržalskej nemocnice pochybili, úrad nezverejnil.

Závery sú súčasťou protokolu, ku ktorému môže vyjadriť námietky pôrodnícke oddelenie. Podľa Michaliča môže nasledovať správne konanie a uloženie pokuty. Stanovisko nemocnice sa Markíze dnes nepodarilo získať. Informovala, že rodina a príbuzní žien, ktoré zomreli, zvažujú podať trestné oznámenie na nemocnicu.

zdroj: SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Ja som rodila v marci na Antolskej a bola som max. spokojná.Môj pôrod nebol bez komplikácií a personál na pôrodnej sále spolu s mojou pôrodníčkou to zvládol bravúrne,za čo im patrí moja veľká vďaka.

    Je smutné, čo sa stalo tým dvom rodičkám, ale podľa mňa personál pre nich spravil všetko, čo bolo v ich silách.Bohužiaľ mali obe komplikácie, ktoré sú spojené s vysokou mortalitou.

    Ja plne dôverujem personálu v tejto nemocnici.Moja voľba pri ďalšom pôrode bude zas Antolská.

Pridaj komentár