Nový album Lucie Bílej

webnoviny.sk 0

Lucie Bílá chce albumom potešiť ľudí počas krízy

Na jej novom albume Bang bang sa nachádza jedenásť coververzií hitov, pričom takmer všetky sú zo šesťdesiatych rokov.

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – Lucie Bílá chce novým albumom Bang bang potešiť ľudí v období hospodárskej krízy. So svojím tímom a firmou sa dohodla, že CD bude lacnejšie ako jej predchádzajúce.

Navyše, novinka prináša piesne, ktoré nie sú hĺbavé, sú skôr pre potešenie. Potešila však aj seba. Novinku venovala rodičom, ktorí na budúci rok oslávia zlatú svadbu.Na albume Bang bang prináša Lucie Bílá coververzie hitov, pričom takmer všetky pochádzajú zo šesťdesiatych rokov. Nadväzuje tak na úspech svojho predchádzajúceho albumu s podobným zámerom Hvězdy jako hvězdy. Takýto album sa podľa nej nedá robiť často a navyše, má radšej pôvodný repertoár, ale teraz nastal ten správny čas. Skladby, ktoré sú na novinke, zaradila do svojho koncertného repertoáru, aby na koncerte zneli skladby, ktoré majú ľudia pod kožou a na ktoré sa okamžite chytia. Preto si predtým, ako nahrala toto CD, skladby vyskúšala na turné a fungovalo to.

Česká viacnásobná Slávica vybrala jedenástku piesní z väčšej skupiny hitov. Piesne na album, ktorý vznikal asi rok, vyberala na základe toho, či ich má rada a či sedia jej hlasovému rozsahu. My sme aj našli vec, ktorá sa nám páčila, ale potom som zistila v štúdiu alebo pri skúške, že mi to nesedí, že je to pesnička, ktorá do môjho krku nepatrí. Ale sú tam veci, pri ktorých mám pocit, že boli napísané pre mňa prezradila na dnešnej tlačovej besede.

Veľa vecí sa našlo, nehodili sa, niektoré sa aj otextovali, ale nemohli sme ich dať na CD, lebo sme nedostali práva dodala.Speváčka je spokojná nielen s obsahovou stránkou albumu, ale aj vizuálnou. Takto by som chcela jedného dňa vyzerať, zažartovala na adresu fotografií, ktoré zdobia obal CD. Môžem to považovať nielen za hudobne krásnu vec, ale aj klenot, pretože sa na to veľmi rada pozerám,dodala s úsmevom.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár