Prezidentský pár pochovajú v Krakove

webnoviny.sk 0

Podľa kardinála Stanislawa Dziwisza sa smútočná omša začne o 14:00 pred Mariánskou bazilikou v centre Krakova, odkiaľ sa sprievod presunie na zámok Wawel. Prezidentský pár pochovajú vo wawelskej katedrále vedľa zakladateľa poľskej republiky, maršala Józefa Pilsudského.

VARŠAVA 13. apríla (WEBNOVINY) – Posledná rozlúčka so zosnulým poľským prezidentom Lechom Kaczyńským a jeho manželkou Mariou, ktorí zahynuli pri sobotňajšom leteckom nešťastí pri ruskom Smolensku, sa uskutoční v nedeľu popoludní na zámku Wawel v Krakove. V utorok o tom informoval poľský kardinál Stanislaw Dziwisz, ktorý tak potvrdil predošlé tlačové správy.

Smútočná omša sa podľa neho začne o 14:00 pred Mariánskou bazilikou v centre Krakova, odkiaľ sa sprievod presunie na Wawel. Dodal, že prezidentský pár bude pochovaný vo wawelskej katedrále vedľa maršala Józefa Pilsudského, zakladateľa poľskej republiky, ktorý zomrel v roku 1935.

Tlačová agentúra PAP predtým uviedla, že o mieste posledného odpočinku v utorok rozhodli pozostalí, ktorí sa radili s vládnymi a cirkevnými predstaviteľmi. Telesné pozostatky Marie Kaczyńskej previezli z Ruska do Varšavy v utorok, jej manžela už v nedeľu. Obe rakvy sú vystavené v prezidentskom paláci vo Varšave, kde im občania môžu vzdať poctu. Oficiálny smútočný obrad za 96 obeťami leteckej katastrofy sa bude konať v sobotu pri Hrobe neznámeho vojaka na Pilsudského námestí v centre Varšavy. Účasť už prisľúbili štátnici z celého sveta.

SITA/AFP

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár