Na mužov s recesiou

webnoviny.sk 0

Tradičný Týždeň proti rakovine organizuje už po jedenástykrát Liga proti rakovine.

Tento piatok 23. októbra ho otvorí Deň jabĺk a vyvrcholí dvojdňovým Fórom onkologických pacientov v Bratislave vo štvrtok a piatok na budúci týždeň. Tento ročník je od predchádzajúcich úplne odlišný. „Sme asi prvým štátom v Európskej únii, ktorý teraz na jeseň štartuje kampaň, orientovanú na mužov,“ uviedla prezidentka Ligy Eva Siracká.

„Pozor na priamy kop rakoviny!“, budú mužov vyzývať billboardy, televízne spoty a spoty na LCD obrazovkách na námestiach, v kaviarňach a obchodoch, letáčiky, vizuály kampane na paneloch na vysokých školách či v dopravných prostriedkoch, samolepky a informačné brožúry počas celého novembra.

Kampaň je zameraná na onkologické ochorenia práve u nich – rakovinu semenníkov, prostaty a hrubého čreva. „Ideme na nich cez ich dve veľké lásky – auto a futbal,“ povedala Siracká. Ako dodala, kampaň robia s miernou recesiou a verí, že sa im podarí mužov osloviť. Zámerom je okrem iného podporiť ich, aby sa viac starali o svoje zdravie a neignorovali preventívne prehliadky. „Na základe analýz sa totiž zistilo, že zdravie u mužov oproti zdraviu žien je veľmi mizerné,“ dodala Siracká.

Liga proti rakovine im ponúka celoročne možnosť anonymného poradenstva na Linke pomoci v pracovných dňoch na telefónnom čísle 02/52 96 51 48 a otázky môžu poslať aj do online poradne na www.lpr.sk. Priamo v Centre pomoci Ligy proti rakovine na Brestovej ulici v Bratislave funguje osobné poradenstvo.

Deň jabĺk je tou najtradičnejšou súčasťou Týždňa proti rakovine. Dobrovoľníkov rozdávajúcich jablká ako signálu zdravia a zdravej výživy stretnete už tento piatok v uliciach Bratislavy a ďalších slovenských miest. Spolu s jablkami ponúknu aj informačné materiály, tento rok zamerané najmä na spomínanú kampaň. V hlavnom meste budú dobrovoľníci v uliciach od 15:00 do 18:00 na piatich miestach – v Poluse, pri petržalskom Tescu, pri predajni Ikea, v centre mesta na Hodžovom námestí a pred Tescom na Kamennom námestí.

Zdroj SITA, 20.10.2009

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár