Športovou rodinou SR sa opäť stali Púchovčania Veteškovci

0

Terchová (13. septembra 2010) – Doslova dažďová spúšť privítala v sobotu účastníkov posledného tohtoročného podujatia najväčšieho rodinného športového podujatia na Slovensku Family Cup (Rodinný pohár). Boli ním preteky na horských bicykloch. Športové rodiny zostavené z dvoch alebo troch generácii ani tentokrát nesklamali. Dážď-nedážď na štart nastúpilo 18 rodinných družstiev, ktoré predstavovalo takmer 70 pretekárov všetkých vekových kategórii. Hoci trať nebola technicky náročná, bola však rozbahnená, šmykľavá, pričom hustý dážď neustal ani na chvíľu. Pretekári prichádzali do cieľa zablatení od hlavy po päty, ale nik napriek zlým poveternostným podmienkam nevzdal.

Najväčší potlesk prítomných si aj tento krát vyslúžila kategória najmenších detí do päť rokov. V nej majú pretekári povolené štartovať na akýchkoľvek pohyblivých vozidlách a môžu im pomáhať aj rodinní príslušníci. A tak bol najmladším účastníkom len deväťmesačný Oliver Hachlinec z Púchova, ktorý nôžkami preberal v detskom chodítku na kolieskam, ktoré mu do cieľa pomáhal dotlačiť jeho otec Branislav. V ich rodinnom družstve štartoval aj trojročný Jakub.

Rovnaký obdiv si však vyslúžil aj najstarší účastník – 74-ročný Jozef Hošala, z Podkoníc v okrese Banská Bystrica. Ten svojim výkonom napokon pomohol svojmu synovi Martinovi a vnukovi Ľubošovi k celkovému víťazstvu medzi rodinnými družstvami a získaniu Family Cup-u, teda Rodinného pohára v disciplíne horské bicykle. Ocenenie za druhé miesto putovalo do Liptovského Mikuláša a získala ho rodina Maťková v zložení mama Ľubica a deti Adam a Tereza. Tretie miesto si za svoj výkon vyslúžilo rodinné družstvo Hrtánkovcov z Považskej Bystrice, v zložení otec František s deťmi Martinom a Júliou.

Keďže išlo o záverečné tohtoročné podujatie Family Cup-u, organizátori – rovnomenné Občianske združenie vyhlásili aj hlavných víťazov podujatia – Športovú rodinu SR 2010. Za celoročné výsledky sa ňou stali Veteškovci z Púchova, za ktorú už tradične pretekajú rodičia Viktor a Ľubica s dcérami Viktóriou a Martinou. Tento titul obhájili po víťazstve v roku 2008 i 2009. Na druhom mieste skončila rodina Suchánková z Bratislavy, v zložení rodičia Boris a Zuzana s dcérou Sárou. Aj tretie miesto patrí Bratislavčanom – rodičom Petrovi a Andrei Bendovcom s dcérou Veronikou.

Aj séria jubilejného 5. ročníka Family Cup pozostávala z rodinných súťaží v piatich disciplínach. Otvorili ju regionálne preteky v obrovskom slalome na Pezinskej Babe, v Pavčinej Lehote a na Remate a zimná časť vyvrcholila 20. februára 2010 finálovými slalomovými pretekmi v lyžiarskom stredisku Snowland vo Valčianskej doline. Jarnú časť predstavovali tenisové štvorhry. Dvojčlenné rodinné tímy súťažili 22. mája 2010 na kurtoch Slovenských liečebných kúpeľov v Rajeckých Tepliciach. Nasledovalo plávanie 26. júna 2010 v Aquaparku Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši a v tamojšej dovolenkovej dedinke Holiday Village boli na druhý deň preteky na kolieskových korčuliach.

Počasie tohto roku organizátorov i pretekárov riadne skúšalo. Pršalo dokonca aj pretekmi v slalome či plávaní, no napokon organizátori nemuseli zrušiť ani jedno podujatie. „Žiaľ, negatívne to ovplyvnilo počet účastníkov,“ konštatuje riaditeľka OZ Family Cup Jana Janků. „Svoje nesporne zohráva aj kríza a mnohí ľudia radšej zostávajú doma. Nevzdávame to však a s rodinnými športovými pretekmi chceme pokračovať aj v roku 2011. Cieľ tohto podujatia sa nemení – dostať deti ale aj ich rodičov či starých rodičov od počítačov či televízorov na športoviská, do prírody, k pohybu.“

Občianske združenie Family Cup zorganizovalo za päť rokov celkovo 34 rodinných športových podujatí v piatich disciplínach, na ktorých sa zúčastnilo takmer 6000 pretekárov všetkých vekových kategórii.

Informovala: Jana Janků, riaditeľka Občianskeho združenia Family Cup

Kontakt: 0908 705 739

FOTO – MAREK HALÁN

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár