Vedomostná súťaž pre žiakov a študentov na internete

Tomáš Turčan, Orange, a.s. 0

Súťaž „Ukáž, čo vieš“

Na portáli www.oskole.sk prináša Orange žiakom základných a stredných škôl zaujímavú možnosť, ako si preskúšať svoje vedomosti. Od 17. septembra až do 26. októbra sa môžu zapojiť do súťaže Ukáž, čo vieš, v ktorej si preveria znalosti z učiva na úrovni svojho ročníka a zároveň môžu vyhrať zaujímavé ceny.

Do súťaže, ktorá bude prebiehať online, sa môžu zapojiť deti navštevujúce druhý stupeň základných škôl, ako aj  študenti stredných škôl. Stačí vyplniť prihlášku na portáli www.oskole.sk v sekcii Súťaž.

Vedomostná súťaž prebieha formou testov, z  ktorých každý obsahuje 20 otázok. Každý test obsahuje po štyri otázky z matematiky, dejepisu, biológie/prírodovedy, geografie/zemepisu a fyziky. Súťaž má dve kolá, pričom každý ročník má svoju osobitnú kategóriu – spolu sa teda súťaží v 9 kategóriách od 5. ročníka základnej školy až po 4. ročník strednej školy.

Prvé kolo

Do prvého kola, ktoré trvá od 17.9. do 15.10.2009 sa môžu prihlásiť všetci záujemcovia. Každý z nich môže vyplniť kedykoľvek počas tohto obdobia päť rôznych testov, pričom sa mu započítava len ten, ktorý vyplnil najlepšie a najrýchlejšie. Na vyplnenie jedného testu majú žiaci a študenti 60 minút. Desiatich najlepších v každej kategórii, ktorí postúpia do druhého, finálového kola, vyberie systém na základe výsledkov testov 15. októbra.

Druhé kolo

Druhé kolo súťaže „Ukáž, čo vieš“ sa začína 20. a končí 26. októbra 2009 a zúčastniť sa ho môžu iba tí súťažiaci, ktorí postúpili z prvého kola. Súťažiaci žiak alebo študent však tentokrát môže vyplniť iba jeden test a na jeho riešenie má jednu hodinu, po uplynutí ktorej sa test automaticky zatvorí a vyhodnotí. Výsledky budú zverejnené deň po skončení súťaže 27. 10. 2009 na portáli www.oskole.sk.

O čo sa súťaží?

V hre je 18 mobilných telefónov Nokia 5800 XpressMusic a LG KU 990i, ktoré čakajú na prvých dvoch najúspešnejších riešiteľov v každej z deviatich kategórií.

Oskole.sk

Orange spustil internetovú školu www.oskole.sk presne pred rokom, na začiatku školského roku 2008/2009. V spolupráci s odborníkmi prináša na portáli učivo k 13 predmetom základných škôl a 18 predmetov gymnázií, 330 videolekcií alebo viac ako 1 100 online testov. 

Okrem učiva sa tu nachádza aj online psychologická poradňa, možnosť pridať svoj referát alebo zaregistrovať si svoju triedu.

Počas svojej ročnej existencie si internetová škola získala množstvo priaznivcov nielen z radov žiakov a študentov, ale aj ich učiteľov a rodičov, o čom svedčí aj viac ako 60 000 návštevníkov mesačne. Stala sa spoľahlivým zdrojom učiva, ale aj priestorom na zábavu a virtuálne stretávanie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár