UNICEF Slovensko prichádza s revolučnou aplikáciou pre Facebook

TS 0

Bratislava, 2. december 2010
Slovenský výbor pre UNICEF dnes spúšťa jedinečnú aplikáciu „Help a Child with UNICEF“ určenú pre Facebook. UNICEF, ktorého hlavným poslaním je pomáhať deťom v rozvojových krajinách, sa takto snaží upozorniť ľudí na potrebu pomôcť tým, ktorí sú v núdzi. Užívatelia tejto sociálnej siete si budú môcť „virtuálne adoptovať dieťa“ a pomôcť tak skutočným deťom v núdzi prostredníctvom UNICEF.

Revolučná aplikácia je určená pre viac ako 500 miliónov ľudí, ktorí používajú túto sociálnu sieť. Primárne sa zameriava na tých užívateľov, ktorým nie je ľahostajný osud iných ľudí, pričom si hľadajú čo najrýchlejšiu a najefektívnejšiu cestu k pomoci iným. Prostredníctvom „Help a Child with UNICEF“ majú možnosť priamo od svojho počítača interaktívne zlepšovať životy miliónom detí v krajinách tretieho sveta zábavnou formou.

„Fakt, že nové technológie majú schopnosť osloviť nových darcov a spojiť ľudí pre dobrú vec, vnímam veľmi pozitívne. V oblasti participácie ľudí na sociálnych sieťach je viditeľný trend ich „dospievania“ a napĺňania významu slova „sociálny“. Ďakujem preto všetkým darcom zo Facebook-u, ktorí sa pomocou tejto aplikácie rozhodnú prispieť a urobiť svet lepším miestom pre deti“, vyhlásil Miroslav Kaňa, výkonný riaditeľ Slovenského výboru pre UNICEF.

www.helpachildUNICEF.com

www.unicef.sk/media

V prípade záujmu o bližšie informácie sa môžete s dôverou obrátiť na:

Slovenský výbor pre UNICEF:
Anna Beňová, tlačová tajomníčka, media@unicef.sk, (+421) 2 5296 5082
Jana Kelecsényi, manažér pre získavanie zdrojov, jana@unicef.sk, (+421) 2 5296 5082

Help a Child with UNICEF:
Matej Pavlík, PR manager, info@matejpavlik.com, (+421) 911 615 616

Doplňujúce informácie:

Detský fond UNICEF bol založený v roku 1946 a hoci patrí medzi agentúry OSN, nie je, ani nikdy nebol financovaný z fondov OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. UNICEF je financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov. Sedem percent prostriedkov používa na administratívu a réžiu, 93 % priamo na programy pomoci deťom. pôsobí vo viac ako 150 krajinách a teritóriách sveta, propaguje a ochraňuje práva detí na celom svete, dohliada na ich dodržiavanie v zmysle Dohovoru o právach dieťaťa a pomáha deťom v rozvojových krajinách prežiť a rozvíjať sa, od raného detstva cez obdobie dospievania. Zaisťuje zdravie a výživu detí, preventívne programy, núdzové dodávky liekov, vakcíny do rozvojových krajín, pitnú vodu, sanitáciu, základné vzdelanie, ochranu detí pred násilím, vykorisťovaním a AIDS. UNICEF je najväčší dodávateľ vakcín do rozvojových krajín a v roku 1965 získal Nobelovu cenu mieru za milióny zachránených detských životov. Okrem práce v teréne v rozvojových krajinách a práce národných výborov, UNICEF sústreďuje a publikuje údaje o stave detí sveta /najmä prostredníctvom svojho výskumného centra Innocenti Research Centre/ a spracúva podklady pre kvalifikované rozhodnutia vlád jednotlivých krajín. www.unicef.org

Slovenský výbor pre UNICEF je slovenskou mimovládnou organizáciou, ktorá je s centrálou UNICEF spojená akreditačnou dohodou. UNICEF Slovensko zbiera financie na pomoc deťom v rozvojových krajinách a usiluje o implementáciu Dohovoru o právach dieťaťa. www.unicef.sk / www.priateliadeti.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár