Výsledky FIRST LEGO League (FLL)

Daniel Podhradský, NDS 0

Nadácia pre deti Slovenska s finančnou podporou Nadačného fondu MyšLienka firmy Anasoft a s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave zorganizovala 4. ročník robotickej súťaže pre mládež FIRST LEGO League na Slovensku.

Boli to regionálne kolá celosvetovej súťaže,

na ktorej sa vo viac ako 50 krajinách sveta zúčastňuje spolu až 170 tisíc detí vo veku 10-16 rokov. Podstatou projektu FIRST LEGO League je, okrem vzdelávania a získavania vedeckých poznatkov, naučiť deti tímovej spolupráci, analytickému mysleniu a rozvoju prezentačných zručností. Témou tohtoročnej FLL je FOOD FACTOR (Bezpečnosť potravín).

Na Slovensku sa v tomto roku konali tri regionálne kolá FIRST LEGO League: v Bratislave 22. novembra, v Banskej Bystrici a v Košiciach 25. novembra.

Tímy predviedli, ako si ich mobilné autonómne roboty, na ktorých pracovali od začiatku septembra, dokážu poradiť s jednotlivými manipulačnými úlohami v časovom limite 150 sekúnd. Okrem samotných robotov si deti pripravili i prezentáciu svojho výskumného projektu na tému Bezpečnosť potravín.

regionálnych kôl do medzinárodného kola krajín V4 a Bulharska, ktoré bolo 3. decembra 2011 v poľskom meste Gdaňsk, postúpili štyri tímy:

Nine friends and robot / 9 priateľov a robot/ a Vinco Tím – Bratislava

Dilong a Levíčatá – Banská Bystrica

Galeje a X2MM2 –  Košice.

Vo finále krajín širšej strednej Európy,

ktoré bude 14. januára 2012 v nemeckom Cottbuse, budú Slovensko reprezentovať tímy:  Galeje z Košíc a Nine friends and robot z Bratislavy.

Na FLL s Nadáciou pre deti Slovenska spolupracuje aj združenie Robotika.SK, združenie Slovenská spoločnosť elektronikov a firma Eduxe. V celej strednej Európe súťaž zastrešuje občianske združenie Hands on Technology.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska (NDS), ktorú podľa prieskumu marketingovej agentúry TNS považuje  takmer 90 % respondentov za dôveryhodnú, od svojho vzniku do konca roka 2010  podporila 1 988 projektov celkovou sumou 5 348 974 eur.
www.nds.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár