Nebolo to tak dávno, keď bolo nepredstaviteľné, či aj smiešne, čudné či nie rovno nezmyselné, že by sa vôbec diskutovalo o tom, kto tvorí rodinu. Aj naša spoločnosť sa neustále vyvíja, to je jasné a správne a znakom toho je aj to, že sa niektoré veci menia.
Bolo by však od nás nerozumné tvrdiť, že každá zmena je k lepšiemu.
Civilné manželstvo má len 120 rokov Pred niekoľkými mesiacmi sa mi dostala do rúk publikácia o malej dedine pri Lučenci – o Vidinej. Opisuje históriu kaštieľa aj cez spomienky jeho poslednej majiteľky – Hedvigy Asbóthovej. Jej manžel bol významný politik – gróf Ján Asbóth. Preto sa v knihe venuje aj niektorým významným politickým udalostiam.
21. júna 1894 v Rakúsko-Uhorsku prijali zákon o civilnom manželstve. Dovtedy bolo možné manželstvo uzatvárať len v chrámoch. Pani Asbóthová celé hlasovanie veľmi intenzívne prežívala a zákon bol prijatý veľmi tesne – len o štyri hlasy. Diskusia okolo veci bola veľmi ostrá.
Vtedy Rakúsko-Uhorsko, dnes EU Dnes sme o cca 120 rokov ďalej. A v spoločnosti je opäť diskusia o uzatváraní manželstiev. Tentokrát nie v cisárskom Rakúsko-Uhorsku, ale v spoločenstve národov Európy, ktoré sme si nazvali Európskou úniou. Európsky parlament často rozoberá otázky tzv. homopartnerstiev, hoci agenda, do ktorej spadajú aj otázky manželstiev, je podľa dohôd výsostne v kompetencii členských štátov.
Avšak v EP sú prijímané rôzne rezolúcie, rámce, ktoré chcú presadiť zrovnoprávnenie homopartnerstiev a manželstva. Chcú to vnútiť zrejme všetkým členským štátom. Kto vie, čo by na toto povedali vtedajší poslanci, pýtam sa s istým sarkazmom.
Najnovšie nezmysly Lenže my sme “v novej dobe”. Vraj sme sa posunuli a sme “moderní”. Ja to však poviem lakonickejšie – toto sú proste tie najnovšie nezmysly. To čo sa tu chce chápať ako nové, je hlavne ne-prirodzené a nakoniec vedie k poriadnym nezmyslom. A to nie je nič pokrokové, ale som presvedčený, že sú to kroky späť do chaosu časov, kedy sa dnešná stabilná a tisícročiami overená normálna rodina sformovala a ukotvili sme ju do zvykov, ceremonií a zákonov. Totiž – to kedysi, keď ľudia žili v tlupách či kmeňoch deti boli považované za nič, nemali žiadne práva, boli predmetom zabíjania a či kradnutia, nútenej práce či otroctva, rodiny nepoznali vzťahové väzby a tak ďalej.
Znovu sa k tomu približujeme, lež sofistikovaným, vyšperkovaným a rafinovane legislatívnym spôsobom. Dnešní aktivisti a lobisti rôznych sexuálne odlišne zameraných skupiniek, ako aj propagátori genderovej filozofie (a v konečnom slede aj prefíkaní obchodníci s tovarom zvaným človek) však chcú ešte viac. Vystupujú s tým, že majú mať “právo na dieťa” a to, že si ho adoptujú. Alebo že si ho môžu dať “vyrobiť”.
Z dieťaťa sa stáva tovar. ..
Autor:
Branislav Škripek,
poslanec Európskeho parlamentu
za OĽaNO
Loading...