Bude sa vo voľbách podvádzať?

MikSa 2

Dostali ste aj vy list od nášho pána premiéra? Nič neočakávané…bude druhé kolo volieb, a tak sa treba  ľuďom osobnejšie prihovoriť.

Dve veci ma na tom liste zarazili hneď na začiatku: prečo sa vlastná politika každej strany u nás stavia na očierňovaní a kritizovaní tých druhých- „zlých“ politikov a druhá  informácia, ktorá ma zarazila bola, keď som sa v správach dopočula, že premiér sa od tohto listu dištancoval.

Niekde musí byť chyba. Ale kde? Kde je tá čierna ovca? Stále sa nám občanom vytýka, že sa málo angažujeme vo veciach verejných, že máme nízku volebná účasť, že nepoznáme mená  práve „aktuálnych“ ministrov a politikov a najnovšie, že aj podvádzame vo voľbách, že si náš hlas možno kúpiť, že sa s ním dá obchodovať.

„Keď nič nepovieš, keď sa verejne nevyjadríš, súhlasíš so status quo a nič sa nezmení. Chceš väčšie výhody pre rodinu? chceš lepšie postavenie mám a otcov? chceš tráviť viac času so svojím dieťaťom? máš strach o manželovo zamestnanie a o svoje budúce uplatnenie? na mieste, kde je ihrisko Vám chcú postaviť nákupné stredisko? Angažuj sa, bojuj, choď do toho, choď do politiky, skús sa uchádzať o miesto v obecnom zastupiteľtve, v samosprávnom kraji a potom to spolu presadíme, ok? My ťa podporíme, skús to!“, vravela mi moja kamarátka pred voľbami.

Moja odpoveď však znela: „Ja s mojimi ideálmi, so snahou meniť veci k lepšiemu, s mojou filantropiou, s mojím prístupom – radšej dialóg ako hádka, s pravdovravnosťou aj v ťažkých situáciách-jednoducho nepodvádzať, neklamať, nehrabať len k sebe, atď . Myslíš, žeby som s tým všetkým na našej politickej scéne niekam zašla? Tam musíš mať hrošiu kožu, široké lakte, neľútostné rozhodnutia, a hádam aj veľa peňazí  (nielen) na volebnú kampaň…“

Stále mi však v hlave víri jedna myšlienka, čo som dávnejšie počula: „Keby bolo v politike viac mám, svet by vyzeral inak.“ Túto hlbokú pravdu však zvyčajne prehluší iné heslo: „Ženy sa do politiky nemajú čo miešať!“

Poslednú dobu si po všetkých tých politických aférach, handrkovačkách, vzájomných obviňovaniach a faux pas začínam o politike myslieť svoje: „Na to naozaj nemám ani nervy, ani žalúdok!“

 Veď si to prečítajte:

Smer vraj zneužil mená starostov v prospech Bajana

Podľa internetového portálu Aktuálne.sk dnes občania Bratislavského kraja obdržali listy od Roberta Fica a Moniky Flašíkovej Beňovej, v ktorých nabádajú ľudí k voľbe ich kandidáta Vladimíra Bajana. V liste Bajana podporujú, okrem strany Smer-SD, aj starostovia, ktorí o takejto propagácii údajne nič nevedeli. Fico sa od zodpovednosti za list prostredníctvom hovorkyne dištancoval.


BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) – Strana Smer-SD údajne zneužila na podporu svojho kandidáta Vladimíra Bajana pred druhým kolom volieb župana v Bratislavskom kraji mená starostov obcí, ktorí Bajana vôbec nepodporujú. Informuje o tom internetový portál Aktuálne.sk. Ako sa na stránke píše, do schránok občanov v Bratislavskom kraji dnes prišli listy od šéfa strany Roberta Fica a europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej, ktorých cieľom je vyzvať ľudí k podpore ich kandidáta v druhom kole. Okrem toho v nich kritizujú pôsobenie pravice v Bratislave a opozičného kandidáta Pavla Freša. Na záver listu vymenovávajú zoznam obcí a ich starostov, ktorí údajne Bajana podporujú. Ako sa ďalej píše, viacerí z menovaných však nedali na použitie svojho mena povolenie a navyše majú vo voľbách úplne iného favorita.

Podľa Aktuálne.sk vymenováva Fico vo svojom liste 18 starostov, z ktorých je takmer polovica nezávislých alebo opozičných. Flašíková spomína ôsmich starostov obcí. Podľa niektorých starostov to nie je férové, nikto ich neinformoval a s textom sa nestotožňujú. Starosta Ján Filkasz z Kostolnej pri Dunaji pre Aktuálne.sk povedal, že také vyhlásenie nikde nedal, navyše je rozhodnutý inak a má svojho kandidáta. Robert Fico sa od zodpovednosti za list prostredníctvom hovorkyne Kataríny Kližanovej-Rýsovej dištancoval. Podľa nej ide o propagačný materiál krajskej organizácie Smer-SD v Bratislave, ktorý predseda Smer Robert Fico nepísal a ani vlastnoručne nepodpísal. „Krajská organizácia Smer v Bratislave použila pečiatku s podpisom Roberta Fica, ktorá sa používa na propagačné účely,“ píše Aktuálne.sk. Reakciu úradujúceho župana Vladimíra Bajana sa portálu získať nepodarilo, rovnako neodpovedala na telefonáty ani jeho hovorkyňa Miloslava Podmajerská.

Druhé kolo volieb do vyšších územných celkov sa koná v sobotu 28. novembra. Pôjdete voliť?

SITA

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár