Z dieťaťa sa stáva tovar

Branislav Škripek 1

Dnešní aktivisti a lobisti rôznych sexuálne odlišne zameraných skupiniek, ako aj  propagátori genderovej filozofie (a v konečnom slede aj prefíkaní obchodníci s tovarom zvaným človek) vystupujú s tým, že majú mať “právo na dieťa” a to, že si ho adoptujú. Alebo že si ho môžu dať “vyrobiť”.

 

Z dieťaťa sa  stáva tovar

Nie, nepreháňam výrazy. Túto možnosť ponúka súčasná dokonalá technologia, tzv. náhradné materstvo, internet, voľný trh a bláznivé nápady súčasných ľudí. Teraz týchto pár slov prepojím a píšem holé fakty:

Na internete si môžete kúpiť vajíčko od ženy, aká sa vám podľa obrázku páči.
A môžete si kúpiť aj spermie, teda semená muža, takého  aký sa vám páči.  Napr. vysoký blondiak s modrými očami.
(Len pre poriadok, existuje aj možnosť že na tento účel odovzdáte tie svoje vajíčka či semená, nemusíte si ich kupovať. To len keby ste ozaj chceli vajíčka od nejakej speváčky či herečky a pod…)

Na nejakej klinike vám dieťa urobia v skúmavke a nejaká iná súkromná klinika, najľahšie v rozvojovej alebo aj rozvinutej, ale chudobou postihnutej krajine vám zabezpečí tú náhradnú matku. Bude to trebárs malá chudobná Indka, ktorá však má pre vás zaujímavý orgán, fungujúcu maternicu.

Po podpísanej dohode (samozrejme s finančným ohodnotením), že po pôrode sa dieťaťa automaticky vzdáva a nič s ním nemá, že je vaše, umiestnia oplodnené vajíčko zo skúmavky do jej maternice. V zariadení kde bude následne umiestnená, ju budú 9 mesiacov hýčkať, dobre a výživne stravovať. Bude v peknom a čistom prostredí, obmedzia jej kontakt s okolitým svetom aby sa nenakazila, bude sledovaná aby nerobila žiadne zbytočné a zlé veci, ktoré by poškodili váš majetok, čo ste do nej umiestnili.

Vo chvíli pôrodu z nej to veľké biele stredoeuropske dieťa vyrežú cisárskym rezom, pretože jej pôrodnými cestami samozrejme neprejde. Okamžite ho schmatnú tie správne ruky, ukážu jej ho na jednu sekundu a odnesú objednávateľovi

Možno už o pár hodín ju zo zariadenia pošlú preč aj s peniazmi. Roztrhanú, psychicky rozdrásanú, ale nepotrebnú.  Bude to jej možno celkom slušný príjem na istý čas, ale počul som, že cena za toto surogátne materstvo výrazne klesá. Onedlho to možno bude aj žobrácky peniaz, ale chudoba bude zneužiteľná aj tak, veď mnohí chudobní ľudia predávajú aj svoje orgány, aby svet bohatých sa mal lepšie… 

A kto budú tí objednávatelia?

To bude ktokoľvek, kto má peniaze. Trápiaci sa európsky manželský pár, čo nemôže mať deti, nevedno prečo. Homosexuálny alebo lesbický pár, zo zrejmých dôvodov, veď deti si prirodzene urobiť nevedia. Ale kedže aj oni  dnes na to musia mať právo, presne ako ostatní, a neslobodno ich diskriminovať, tak preto sa toto všetko má diať. 

Okrem potravín už geneticky modifikujeme aj deti

Práve pred pár dňami vo Veľkej Británii prijali zákon, kde môžu byť rodičia tri osoby. otec, matka a žena zvaná “darca”. Ako sa vôbec dá zrealizovať takáto čudná záležitosť? Genetickou manipuláciou pri vytvorení embrya. Lekári v laboratoriách budú odstranovať rôzne genetické ochorenia. Vedci prišli so “skvelou” myšlienkou. Vybrať z vajíčka jadro, implementovať ho do druhého zdravšieho vajíčka a takého vajíčko potom oplodniť. Je to hrubý zásah do genetiky ľudstva s následkami, ktoré si dnes ani nevieme predstaviť. Kto dal vedcom a “darcom” právo takto hrubo zasahovať do vývoja detí a prirodzeného poriadku vecí? Veľká Británia sa stala prvou krajinou na svete, kde okrem potravín, geneticky modifikujú aj deti. Kto bude ďalší na rade?  

Ako píšem tento článok, schválne volím trochu jadrnejšie, ale presnejšie výrazy. Pretože napísať som to mohol veľmi jemne, pozitívne, pekne, citlivo až citovo. Mohol som písať o tom, ako sa mnohé partnerské dvojice trápia, ako nemôžu, nemajú detičky. Ako po nich túžia a tiež chcú byť šťastní, ako všetci ostatní. A nie je im to umožnené. Ako sú obmedzení v ich právach, ved majú právo na to isté, čo ostatní… 

Divne “pokroková” EU

Obávam sa, že 120 rokov pokroku povedie v jednom smere, v chápaní ľudských práv, ku preformulovávaniu Charty základných ľudských práv z roku 1948. Dúfam, že nie som  teraz prorokom, len sa mi z množstva vyjadrení čo zaznievajú na rokovaniach Európskeho parlamentu a z atmosféry ktorú vytvárajú médiá zdá, že EÚ možno niečo divne pokrokové vymyslí…      

Deti sa nemajú ako brániť. Ich tichý hlas nikdy neprekričí rôznych lobistov. Avšak aj hlas takto narodených, či vôbec nenarodených detí, zostane nemou výčitkou ľudstvu 21-storočia. 

Obavám sa, že takýmto spôsobom robíme náš svet nebezpečným pre deti. A v konečnom dôsledku pre seba samých. 

No napriek všetkému, považujem manželstvo jedného muža a jednej ženy, ako aj prirodzenú rodinu, za najlepšie miesto pre život detí. A nič na tom nezmení žiadny zákon, či smernica ani “nové” ľudské právo. 

Autor: 

 

Branislav Škripek,

poslanec Európskeho parlamentu

za OĽaNO

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (15 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Úplne súhlasím. Žijeme v dobe, kedy je v móde, aby ľudia bez nohy behali maratón, slepí maľovali obrazy a ľudia, ktorým prirodzenou cestou nie je dopriate odovzdávať svoje gény – mali deti. Takto ideme do záhuby, namiesto toho, aby sa odovzdávali gény najsilnejších jedincov vytvárame ďalšie generácie plné alergií a rôznych iných chorôb. Len preto, že “máme právo” na dieťa. Aj ja mám právo na bývanie pri mori, na miliónový príjem, na luxusné auto. Predsa, keď chcem, aby som tieto veci v skutočnosti získala, nejdem niekoho vyhadzovať z domu, vylúpiť banku či ukradnúť niekoho auto. Ale spravím preto niečo, aby som to, na čo mám právo a po čom túžim som získala čestne. A ak náhodou sa mi to nepodarí, môžem mať niečo iné, čo ma možno spraví viac šťastnou ako milióny za cenu bankovej lúpeže. A takto človek bez nohy, ktorý by možno bol prínosom svojim analytickým myslením, behá maratón, aby “prekonal seba”. Slepý, ktorý by možno dokázal ľudí nadchnúť rečníckymi schopnosťami maľuje obrazy. A ľudia, ktorí by mohli zapracovať na svojom zdraví či prijať sa takých, akými sú, dávajú si vyrábať deti. Z dôvodu, lebo deti mať chcú. A kto sa pýta tých detí? Ony žiadne práva nemajú?

Pridaj komentár