Vianočné darčeky pre celú rodinu

PR 0

V predvianočnom období mnohí prežívajú väčší stres, ako obvykle. Koncoročné termíny v práci a príprava domácnosti na sviatky často v rodinách vytvára napätie a zhon. A najviac sa naháňajú tí, ktorí nakupujú vianočné darčeky na poslednú chvíľu.

foto: dreamstime

Určite ste sa už ocitli v situácii, keď ste na poslednú chvíľu zháňali darčeky pre príbuzných či priateľov a nakoniec ste siahli po veciach, ktoré sa vám až tak veľmi nepáčili. Pokiaľ sa chcete tento rok stresu z nákupu vianočných darčekov vyvarovať, neodkladajte nákupy na december, ale vyberte sa do obchodov už teraz. Aby darčeky spôsobili deťom, partnerovi či rodičom radosť, mali by byť vyberané s láskou a určite nie v časovej tiesni. 

Darčeky pre deti

Hodnotným vianočným darčekom pre najmenších je rozprávkový domček a stan pre deti, no tiež rôzne športové potreby, knihy, stavebnice, hlavolamy a logické hry. Výber darčekov patrí k zodpovednej výchove, ktorá má používať láskavé, no účinné výchovné prostriedky na to, aby z detí vyrastali zdraví, sebavedomí jedinci. Jedinci s povahovými vlastnosťami, na ktoré môžu byť ich rodičia hrdí. Rozumná výchova preto uprednostňuje také vianočné darčeky, ktoré deti všestranne rozvíjajú a motivujú k zmysluplným činnostiam. Aby malí drobci aj teenageri mohli svoj voľný čas tráviť plnohodnotne, aby záľuby a koníčky, ktorým sa venujú, prispievali k ich zdravému rastu.

Darčeky pre partnera  

Domov je miesto, kde sa človek má cítiť bezpečne a byť sám sebou. Kde uteká keď mu je dobre, aj keď sa cíti zle. Je to dôležité miesto, kde sa môže deliť o každodenné radosti aj starosti so svojimi blízkymi. Preto skrášľovať domácnosť sa vyplatí pri každej príležitosti. Pokiaľ je váš partner rovnakého zmýšľania, určite neurobíte chybu, ak mu pod vianočný stromček darujete peknú bytovú dekoráciu. Navyše, štýlový vianočný svietnik či drevený lampáš umocní vianočnú atmosféru a spríjemní náladu počas sviatkov celej rodine. Čo však, samozrejme, neznamená, že k atraktívnej bytovej dekorácii nemôžete svojej láske pribaliť aj iný, osobnejší darček.  

Darčeky pre rodičov

Najsilnejším výchovným prostriedkom pre deti je vzor. Deti veľmi pozorne a citlivo vnímajú, akú úctu prejavujú ich rodičia svojim rodičom – ich babičkám a deduškom. Pokiaľ stará mama rada pletie či šije, skvelým tipom na vianočný darček pre starkú je priadza a metrový textil. Kvalitné tkaniny – bavlna, flanel, kašmír, brokát, organzy a iné druhy látok potešia každú ženu, ktorá sa rada venuje ručným prácam a krajčírskym činnostiam. A starému otcovi môžete darovať pánsku kozmetiku – jemné holiace mydlo, penu a krém na holenie, ktoré sa každému chlapovi vždy zídu. No ideálna voľba je voľba prírodných produktov, ktoré neobsahujú syntetické látky.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...