Vždy sme mali tendenciu riešiť všetky problémy sveta.
Bolo jedno, či sa týkali suseda, ktorý hrozne fajčí vo výťahu a ja mu to už nedarujem, alebo mám spadeno na chemikárku môjho piataka alebo dokonca sa chystám vystúpiť v parlamente s plamennou rozpravou o ich mizivom IQ a iných fakt „pozitívne“ myslených radách.
Veď to. Vždy presne vieme, čo má robiť ten druhý. A je jedno, či máme 10, 18, 40 alebo 75 rokov. Tento vedecký odbor nám ide skvele aj bez vyštudovaných semestrov, atestácie, rigoróznej skúšky a titulov pred a za. Nevyžiadaných rád máme za vagón. A tiež za desať vagónov pračudesných spätných reakcií na ne, z ktorých sme znovu a znovu rozhorčení a v nádeji na ďalšie riešenie produkujeme… ďalšie, naozaj veľmi kvalifikované – podľa nás – rady. Tak prečo nás, dokelu, nik neberie vážne?
Uhol pohľadu
Napísať 6 vie asi každý z nás. Ale ten, kto stojí oproti nám, vidí úplne iné číslo. Je to to isté, ako keď my za každú cenu hodnotíme situáciu iného zo svojho uhla pohľadu a … pritom nedovidíme, aké okolnosti, stavy, problémy, situácie sú tam oproti, že ten druhý vidí…9.