Čo je najväčším benefitom tvojej práce?
Sloboda? Možnosť rozhodovať o svojom živote, čase – možnosť tráviť tých x prázdnin so svojimi deťmi.
Na druhej strane je to extrémna zodpovednosť, aby bolo každý mesiac na zaplatenie miezd, odvodov, daní, nájomného a iného „výpalného“ ;-))
Sú za tým odpracované víkendy, sviatky, večery, bezsenné noci, kde na to vziať…
Čo považuješ za úspech? (osobný/ aj pracovný)
Osobný – určite rodina.
Pracovný – že môžem robiť to čo ma baví; som obklopená ľuďmi, ktorých som si sama vybrala a ktorých beriem ako svoju „rodinu“ – síce snívam o tom, že raz zarobíme „balík“ , ale neviem si predstaviť mať manufaktúru kde sa nebudeme navzájom poznať.
Najdôležitejšia je ROVNOVÁHA- jin-jang, má dať – dal, práca – čas na oddych…
Ako vnímaš svoje pôvodné rozhodnutie začať podnikať s odstupom času?
Podnikať je fajn. Podnikať v oblasti gastronómie na Slovensku je už menej fajn- súvisí s tým veeeľa byrokratických príkazov, zákazov, nariadení, stále mám pocit, že na niečo zabúdam. Zaujímavé je to, že v okolitých krajinách je táto sféra omnoho viac o dopyte a ponuke. Na Slovensku je podnikateľ ten ZLÝ – treba mu „naložiť“.
Ako by si pomenovala možné riziká, ktoré čakajú na začínajúce podnikateľky?
Legislatíva, legislatíva….Z osobného hľadiska treba zvážiť priority – či je to rodina alebo business… u mňa víťazí rodina s vedomím, že deti raz vyrastú.. Čiže pomaly ďalej zájdeš.
Máš nejaký odkaz pre žienky domáce, ktoré uvažujú o vlastnom podnikaní a stále zvažujú nejaké pre a proti?
Správne (si) voľte …vo všetkých aspektoch ;-))
Dani, smekám…a niekedy aj ja by som mala chuť oblízať, umyť a natierať kolíáčiky… 🙂 ale mňa to ťahá trošku inakým smerom, ale už chodím na rozumy ku kamoškám, ktoré sa tomu marketingu /to teda vyštudované nemám ale nakoniec nemám vyštudované ani to, čo robiť chcem a viem) rozumejú…
Ake tajuplne. tak prezrad-
Držím palce! Už sme vo veku žeby sme mali robiť čo nás baví, nie?