Rovnica v nerovnováhe

Vlasta Kostercová 1

Ešte skôr ako som sa pustila do projetku www.flexipraca.sk , mi stále vŕtalo v hlave ako dokážu ženy, matky menších detí pracovať a zároveň tráviť hodnotný čas s deťmi a celkovo starať sa o rodinu. Keď som sa o to pokúšala sama, mylela som, že to ani nejde. Do všetkého som išla s plným nasadením. No dostať rovnicu do rovnováhy bolo takmer nemožné. Neskôr som zistila, že to ide. Všetko však za nejakú cenu – vždy si to vyžadovalo nejaké to znamienko plus alebo mínus na jednej z dvoch strán rovnice. Váha bola/je veľmi citlivá.

Tiež som bola zvedavá ako to funguje v iných európskych krajinách.  Postupne zisťujem, že ide o 

trojkombináciu podpory: štát – zamestnávateľ – partner.

Štát podporujúci uplatňovanie napr. skrátených úväzkov vo firmách. Zamestnávateľ mysliaci na matky po materskej/rodičovskej dovolenke vracajúce sa do práce umožňujúc žene flexibilitu ohľadom času a miesta práce. Partner s pochopením a aktívnym zapojením sa do starostlivosti o rodinu.

Ako sa darí Vám zlaďovať prácu a rodinu?

Aká je Vaša rovnica? Budem Vám povďačná za Váš názor a skúsenosti, o ktoré sa môžete podeliť prostredníctvom dotazníka:

https://flexipraca.sk/viete-ze/clanok/53

Flexipráca.sk porovná výsledky s výsledkami podobného prieskumu v Čechách a Nemecku. Možno to bude zaujímavé. Určite sa s Vami o ne podelím.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Váš komentár

    popravde si neviem predstavit dat túto rovnicu do rovnováhy. Ak pracujete viac kao 6 hodin denne, utekajú deti, lebo opatrovatelka nenahradí to že aj vy chcete byt s nimi. rodina a domacnost to sa pekne da, ale ked sa prida praca, tak na to alebo teba oboch partnerov v plnej miere, alebo to jednoducho nejde tak, aby na konci dna clovek nepadol vycerpanim …

Pridaj komentár