Tiež rozmýšľate nad tým, čo si dať do domu alebo pred dom ako jarnú výzdobu, aby vás to nestálo ani veľa peňazí, ani času a námahy pri výrobe? Ja som po pár dňoch zakotvila znovu pri prírodnom materiáli a jednoduchosti – návod na výrobu dekorácií prikladám.
Materiál
- Vŕbové prúty (na jeden venček treba dva, takže podľa toho treba rozpočítať konečný počet).
- Farebné taftové mašle – šírka 1 cm, čím viac odtieňov, tým lepšie.
- Drobné dekorácie na dozdobenie – sušené alebo umelé kvety, pierka, vajíčka…
- Nožnice, v prípade použitia vajíčok tavná pištoľ.
Postup
Je celkom jednoduchý a rýchly: z dvoch prútikov vŕby, priložených hrubším koncom k sebe, utvoríme najprv koliesko v tej veľkosti, aký chceme mať venček (odporúčam skôr menšie), pridržíme spoj prstami a zvyškom prútia obtočíme venček niekoľkokrát po obvode. Konce prútikov založíme do zapleteného venčeka tak, aby sa nerozpletali. Týmto spôsobom si upletieme toľko venčekov, koľko sa nám ľúbi – nie je potrebné, aby boli rovnako veľké, zaujímavé sú práve nerovnomernosťou veľkostí.
Na hotový venček si z troch stúh, farebne ladiacich, odstrihneme najprv cca 60 cm, spojíme ich do jedného pásu a priviažeme na venček spolu s kvietkom alebo pierkom – ja som viazala na mašličku, ale stačí aj na uzol. Venček môžeme ozdobiť len naviazaním stuhou, v prípade použitia vajíčka ho pripevníme tafixovou pištoľou na miesto viazania. Na každý venček ešte na vrch uviažeme stužku na zavesenie – ja som na každý dala inú farbu a dĺžku stuhy.
Hotové venčeky – čím rôznejšie, tým zaujímavejšie – potom stačí v rôznych výškach uviazať na tyčku záclony, na balkón alebo na konár stromu v záhrade.
Venčeky sa pohupujú vo vetre, stužky poletujú… bude vám na duši tak pekne, ako mne, keď som si ich zavesila do čerstvo umytého okna…
Nádherná inšpirácia, ďakujem.