Hravé jarné venčeky

Mária Kohutiarová 1

Tiež rozmýšľate nad tým, čo si dať do domu alebo pred dom ako jarnú výzdobu, aby vás to  nestálo ani veľa peňazí, ani času a námahy pri výrobe? Ja som po pár dňoch zakotvila znovu pri prírodnom materiáli a jednoduchosti – návod na výrobu dekorácií prikladám.

Materiál

  • Vŕbové prúty (na jeden venček treba dva, takže podľa toho treba rozpočítať konečný počet).
  • Farebné taftové mašle – šírka 1 cm, čím viac odtieňov, tým lepšie.
  • Drobné dekorácie na dozdobenie – sušené alebo umelé kvety, pierka, vajíčka…
  • Nožnice, v prípade použitia vajíčok tavná pištoľ.

Postup

Je celkom jednoduchý a rýchly: z dvoch prútikov vŕby, priložených hrubším koncom k sebe, utvoríme najprv koliesko v tej veľkosti, aký chceme mať venček (odporúčam skôr menšie), pridržíme spoj prstami a zvyškom prútia obtočíme venček niekoľkokrát po obvode. Konce prútikov založíme do zapleteného venčeka tak, aby sa nerozpletali. Týmto spôsobom si upletieme toľko venčekov, koľko sa nám ľúbi – nie je potrebné, aby boli rovnako veľké, zaujímavé sú práve nerovnomernosťou veľkostí.

Na hotový venček si z troch stúh, farebne ladiacich, odstrihneme najprv cca 60 cm, spojíme ich do jedného pásu a priviažeme na venček spolu s kvietkom alebo pierkom – ja som viazala na mašličku, ale stačí aj na uzol. Venček môžeme ozdobiť len naviazaním stuhou, v prípade použitia vajíčka ho pripevníme tafixovou pištoľou na miesto viazania. Na každý venček ešte na vrch uviažeme stužku na zavesenie – ja som na každý dala inú farbu a dĺžku stuhy.

Hotové venčeky – čím rôznejšie, tým zaujímavejšie – potom stačí v rôznych výškach uviazať na tyčku záclony, na balkón alebo na konár stromu v záhrade.

Venčeky sa pohupujú vo vetre, stužky poletujú… bude vám na duši tak pekne, ako mne, keď som si ich zavesila do čerstvo umytého okna…

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (6 hlasov, priemerne: 3,80 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Komentáre k článku

Pridaj komentár