Urobme si adventný kalendár

Hannah 0

1. Zoberieme tvrdú rolku z baliaceho papiera a rozrežeme na tri rôzne veľké časti (dali by sa možno použiť aj dve rolky z kuchynských utierok a z jedna z toaletného papiera), čím získame tvar stromčeka.

2. V strede každej rolky urobíme nožíkom oproti sebe 2 väčšie dierky, aby sme mohli nimi prevliecť špagát.

3. Špagát na jednom konci zauzlíme (uzol musí byť dosť široký, aby sa ani pri väčšej váhe cez dierku neprevliekol). Najprv prevlečieme cez najväčšiu rolku, vo vhodnom odstupe urobíme ďalší uzol, prevlečieme cez stredne veľkú rolku, podobne najmenšiu rolku, takto vytvoríme stromček.

4. Nachystáme si vianočné ozdoby (najlepšie čo najmenšie, jednoduché) a k nim vyberieme vhodné servítky (aby nám ozdoby a servítky aj farebne ladili). Potrebujeme 24 balíčkov. Ak každú servítku rozstrihneme na 4 kusy, budú nám stačiť 3 servítky jednej farby, 4 servítky inej (24. v poradí by mala byt najväčšia).

5. Do každej servítky niečo vložíme (môžu to byť napr. keksíky, cukríky, dobroty, čo dieťa vzhľadom na vek či alergie môže; alebo malé hračky, ceruzky… proste niečo pre potešenie), balíček zabalíme a previažeme šnúrkou, skontrolujeme, či drží, keď visí len na špagátiku.

6. Ak vie dieťatko čítať, na každý balíček prilepíme malý papierik s číslom od 1 do 24.

7. Kalendár zavesíme na určené miesto v byte.

8. Balíčky podľa veľkosti a váhy rozdelíme – 2 x 6 na spodnú rolku, 2 x 4 na strednú rolku, 2 x 2 na vrchnú rolku. Priviažeme o rolky. Zoradením a dĺžkou špagátika regulujeme vodorovnosť rolky. (Čísla je dobré umiestniť až v tejto fáze, aby otváraním balíčkov nedochádzalo k nerovnováhe.)

9. Vianočné ozdoby priviažeme medzi balíčky.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (8 hlasov, priemerne: 4,10 z 5)
Loading...

Pridaj komentár