Týždeň boja proti rakovine krčka maternice aj v Balete SND

(ts) 0

V pondelok 25. januára 2010 sa začína Európsky týždeň boja proti rakovine krčka maternice. Jeho súčasťou bude aj pripomenutie si tejto zákernej choroby v priestoroch Slovenského národného divadla na baletnom predstavení Spiaca krásavica v utorok 26. januára.

Rakovina krčka maternice

je chorobou, ktorá ročne zabíja na Slovensku približne 200 žien. Na tejto rakovine je najhoršie to, že jej obeťami sú ženy v produktívnom veku medzi 35 – 50 rokom života, ktoré po sebe zanechávajú neúplné rodiny a smútok sirôt. Pritom v súčasnosti existuje účinná prevencia tohoto ochorenia, rakovina krčka maternice je typ rakoviny, proti ktorej sa dá aj očkovať.

Balet Slovenského národného divadla v spolupráci s agentúrou Snowball communications a spoločnosťou GlaxoSmithKline sa aktívne podieľajú na informovaní o hrozbách tohto ochorenia prostredníctvom súťaže Nádej baletu 2010 – Tancom proti rakovine krčka maternice. V súčasnom období sa končí registrácia prihlášok súťažiacich z celého Slovenska a začína sa príprava súťažných programov jednotlivých súťažiacich na tanečných konzervatóriách.

Balet SND Spiaca krásavica

V utorok 26. januára počas predstavenia Baletu SND Spiaca krásavica budú návštevníci divadla upozornení na fakt, že práve prebieha Európsky týždeň boja proti rakovine krčka maternice i na prepojenie súťaže Nádej baletu 2010 – Tancom proti rakovine krčka maternice s týmto závažným onkologickým, no zároveň preventabilným ochorením.

Ďalšie informácie nájdete na www.nadejbaletu.sk.


Súťaž Nádej baletu je určená študentkám a študentom tanečných a baletných odborov konzervatórií. Názov súťaže Nádej baletu 2010 má podtitul Tancom proti rakovine krčka maternice. Cieľom súťaže nie je len nájsť mladé nádejné baletky, ale aj upozorniť na závažné ochorenie, akým rakovina krčka maternice je. Krehkosť baletného umenia, jeho ladná práca s pohybom tela a hlboká vnútorná intimita prežívania sú vlastnosti, ktoré spájajú balet so zdravím a predovšetkým so zdravím žien. Rakovina krčka maternice je druhým najčastejším onkologickým ochorením s fatálnym koncom žien v produktívnom veku. Na Slovensku ročne umiera na rakovinu krčka maternice približne 200 žien. Ak sa dievčatá vo veku súťažiacich budú aktívne chrániť očkovaním a pravidelne budú absolvovať cytologické vyšetrenia, urobia maximum pre svoju ochranu pred rakovinou krčka maternice. Finále súťaže Nádej baletu 2010 – Tancom proti rakovine krčka maternice bude 19. a 20. marca 2010 v budove Slovenského národného divadla. Individuálna súťaž je určená pre budúce baletné hviezdy, súčasné študentky a študentov baletných konzervatórií z celého Slovenska.

Súťaž Nádej baletu 2010Tancom proti rakovine krčka maternice organizuje agentúra Snowball Communications v spolupráci s Baletom SND a pod odbornou a umeleckou záštitou riaditeľa baletu SND Mária Radačovského. Hlavným partnerom projektu je spoločnosť GlaxoSmithKline Slovakia.

Mediálnymi partnermi súťaže sú STV, agentúra SITA, spravodajský portál webnoviny.sk, časopisy Život, In, Mama a ja a portál www.rodinka.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár