„Telo potrebuje hydratovať, keď je choré,“ uviedla S. Bergquistová. Takže pozor aj na kofeín, pretože patrí medzi diuretiká, ktoré môžu podporovať dehydratáciu a tým prechladnutie zhoršovať.
„Keď ste zavodnení, vaše sliznice sú zvlhčené a cítite sa lepšie,“ zdôrazňujú vedci z Emoryho univerzity. Jedným z diuretík je aj alkohol, ktorý ale v prípade nachladnutia spadá do „zmiešanej kategórie“. Mierne alkoholové opojenie môže uľavovať od bolesti, a preto grog, punč alebo horúce brandy pomáha. Hoci len dočasne, kým zmierňuje príznaky.
Preukázaný diuretický efekt má aj zeler, petržlen, uhorky, špargľa, brusnice, vodný a žltý melón, ako aj melónové semiačka. Jablčný ocot, podávaný samostatne alebo ako šalátová zálievka, má tiež nečakaný účinok. K diuretikám radíme aj na draslík bohaté potraviny ako banány, pečené zemiaky, marhule, paradajky, jahody, čerstvú papáju či prírodný jogurt.
Kuracia polievka
Tak napr. s tym korenim – veta, ze ziadne jednotlive druhy korenia sa vedecky nepotvrdili, ze sposobia ulavu – toto nie je pravda, je vedecky dokazane, ze KURKUMA ma ucinky ako ibuprofen, posobi protizapalovo. Studia zistila napr. to, ze ludia z Indie a statov, kde sa kurkuma konzumuje na kila, tak vyskyt zapalovych ochoreni klbov je oproti inym statom nezanedbatelne nizsi.. Nie je nic lepsie, ked vas skriabe v hrdle si urobit kurkumovy napoj – bud nasypat do vlazneho mlieka, alebo vody s kvapkou tuku a vypit. Skriabanie v hrdle zarucene prejde..