Aj preto sa iniciatíva Sme pripravení rozhodla zamerať predovšetkým na ochotných medikov, zdravotné sestry, zubárov, farmaceutov, záchranárov, pôrodné asistentky, opatrovateľky, sociálnych pracovníkov či ďalších dobrovoľníkov so zdravotníckym vzdelaním, ktorí by chceli prispieť k tomu, aby sa pacientom aj v aktuálnych podmienkach dostávala kvalitná starostlivosť.
Vítaní sú aj študenti, ktorí si môžu dobrovoľnícku činnosť započítať v rámci povinnej letnej stáže, a získať tak nielen skúsenosti, ale ľudský náhľad pre svoje budúce povolanie.
Pomoc dobrovoľníkov má veľkú váhu nielen pre samotných zdravotníkov, ale všetkých, ktorí ich starostlivosť potrebujú. Na oddeleniach, kde je viac rúk ochotných pomôcť, vládne menej stresu a napätia, a vzniká menej krízových situácii.
Sme pripravení Lekárov a zdravotné sestry majú viac času a priestoru venovať sa najťažším prípadom, a lepšiu atmosféru vnímajú aj pacienti, ktorí prežívajú menej strachu a obáv.
Dobrovoľníci pomáhajú nielen svojou prácou, ale odbremeňujú zamestnancov aj chorých najmä po psychickej stránke.
Nie som zdravotník, ale chcem pomôcť Len tlieskať z balkóna nestačí. To si uvedomuje čoraz viac ľudí, ktorí sa pýtajú, akým spôsobom môžu pomôcť, ak nie sú zo zdravotníckeho oboru. Možností je hneď niekoľko, a nepotrebujete k tomu ani vzdelanie v oblasti medicíny.
Iniciatíva smepripraveni.sk spolupracuje s ďalšími organizáciami, ktoré pomáhajú ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi či v spoločenskej izolácii. Pomocnú ruku uvíta napríklad Červený kríž, Notabene či iniciatívy Kto pomôže Slovensku, Pomôž susedovi a Pomôž nemocnici.
Všetky tieto organizácie a združenia hľadajú ochotníkov, ktorí budú rozvážať lieky, materiálnu pomoc, potraviny, ochranné rúška či len kontaktujú seniorov, aby ich podporili duševne.
Mnohí z nás, ktorí sú doma, by radi pomohli, no bránia nám v tom rodinné či pracovné povinnosti. Pomôcť môžeme nielen konkrétnou aktivitou, ale aj finančne. Predovšetkým organizácie, ktoré sa starajú o tých najslabších ako Notabene či Červený kríž, dnes bojujú o to, aby ľudia v núdzi dokázali dôstojne prečkať toto obdobie.
Sme pripravení Každý finančný dar im pomôže zabezpečiť bývanie a stravu. Takýmto spôsobom sa môžu zapojiť všetci, ktorí nemajú priestor na dobrovoľnícku činnosť.
Chcem byť dobrovoľník. Ako na to? Stačí, ak na webovej stránke smepripraveni.sk vyplníte krátky dotazník, kde uvediete odbor, v ktorom by ste vedeli pomôcť, a mesto, kde by ste mohli pomáhať. To isté platí aj pre dobrovoľníkov, ktorí nie sú vyštudovaní medici.
Iniciatíva hľadá ľudí naprieč všetkými odbormi – ekonómov, právnikov, copywriterov, grafikov – každého, kto chce pomôcť. Na druhej strane stoja nemocnice, ktoré sa rovnako uchádzajú o pomoc dobrovoľníkov.
Nájdete tu aj všetky informácie týkajúce sa finančných darov pre jednotlivé organizácie, ktoré sa starajú o ľudí v núdzi.
Aktuálne je prihlásených viac ako 1200 dobrovoľníkov ochotných pomôcť, a 55 zapojených inštitúcií, ktoré túto pomoc potrebujú. Medzi garantov projektu patrí Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc.
Loading...