Rozmýšlate, ako podnikať online ? Čo tak Virtuálna asistentka

Alexandra Enina 0

Poznáte to?

Práčka perie. Riady sú umyté. Obed navarený. Dieťa spí. A vy máte konečne čas pre seba. Urobíte si kávu a vaše myšlienky neustále smerujú k práci. Chýba vám.

Možno premýšľate, že sa začnete učiť niečo nové…

Možno túžite prispieť do rodinného rozpočtu, ale zároveň nechcete opustiť rodinu…

Možno hľadáte rozptýlenie a chvíľku sebarozvoja v kolotoči denných povinností …

A možno máte nenaplnené ambície budovať niečo vlastné…

Ak ste sa našli aspoň v jednom spomínanom bode, mohla by vás zaujímať práve virtuálna asistentka.

isifa

 

Virtuálna asistentka pomaly preniká do slovenských podnikateľských vôd

Jedným z hlavných problémov žien, ktoré by radi pracovali počas rodičovskej alebo materskej dovolenke je malá ponuka pracovných pozícii na trhu práce, ktorá by pre ne poskytovala časovú flexibilitu a možnosť práce z domu. Aby tak mohli efektívnejšie zosúladiť chod domácnosti s prácou.

Virtuálna asistentka je úspešný zahraničný koncept samostatnej ženy, ktorá z pohodlia domova pracuje s klientmi a pomáha im rozvíjať ich biznis vďaka svojim službám.

Pracuje online sama za seba a s flexibilným pracovným časom.

Znie to dobre, však?

Lenže čo je potrebné urobiť, ak by ste uvažovali nad virtuálnou asistentkou?

Nutné ja zaobstarať si funkčný PC/Notebook, mať internet a aspoň základné digitálne zručnosti napr. so správou sociálnych sietí, s manažovaním kalendára a pod.

Existujú rôzne zamerania špecializácie virtuálnej asistentky, napríklad:

  • Technická virtuálna asistentka (IT, WordPress, eshop, tvorba dizajnu,…)
  • Social media managerka VA (Facebook, Instagram, LinkedIn,..)
  • Grafická virtuálna asistentka (Tvorba loga, návrh firemných farieb,…)
  • Administratívna virtuálna asistentka (Príprava dokumentov a zmlúv,…)
  • Všeobecná virtuálna asistentka (Rozsiahle virtuálne služby,…)
  • Copywriterka virtuálna asistentka (Reklamné texty, posty,…)

Ak sa rozhodnete pre virtuálnu asistentku…

Nezabudnite dať vedieť svetu, že ste sa stali virtuálnou asistentkou.

Virtuálna asistentka sa môže špecializovať na ktorúkoľvek oblasť a ponúkať ju klientom. Existujú virtuálne asistentky len so zameraním na sociálne siete. Alebo také, ktoré robia grafiku alebo píšu články. Zručnosti virtuálnej asistentky vychádzajú z jej predchádzajúcich pracovných skúseností, z jej odhodlania a chuti učiť sa niečo nové a z dopytu, ktorý je na trhu.

Virtuálna asistentka si s každým klientom môže dohodnúť, aký objem času pre neho bude pracovať. Pokojne to môžu byť aj 2 hodiny denne. Virtuálna asistencia dokáže byť alternatívou aj trvalého pracovného pomere a prinášať slušné peniaze.   

Pracovné projekty si virtuálna asistentka vyberá sama. Z každého projektu si odnáša nový pohľad, nové skúsenosti a cenné know how. Tým pádom posilňuje svoju hodnotu na trhu, vie si vypýtať vyššiu hodinovú sadzbu a dostať časom aj veľmi lukratívne projekty. Hodinovú sadzbu si teda nastavuje sama a vychádza predovšetkým z jej skúsenosti a odbornosti, ale aj tým, či pracuje len pre slovenský alebo zahraničný trh.

Na zahraničnom trhu sú virtuálne asistentky známe a podnikatelia nemajú problém zaplatiť za kvalitné služby viac.

Benefity virtuálnej asistencie pre mamičky

Práca vykonávaná z domu je pre mamičky najväčším benefitom. Väčšinu času venujú deťom a domácnosti. Ak si pripočítate, koľko času by mamičke zabralo dochádzanie za prácou, náklady na prepravu a nájsť opatrovateľku pre deti.

Je úplne jasné, že HOME OFFICE je ideálnou voľbou.

Flexibilita je druhým benefitom virtuálnej asistencie. Je nepravdepodobné, že matky s deťmi majú každý deň rovnaký.  Flexibilita je to, čo pracovné ponuky na trhu práce často krát nemajú.

Zmysel práce je dôležitým aspektom, na ktorý by sme nemali zabúdať. Zmysel v práci dokáže mamičke dodať novú energiu. Hlavne, ak ju prepadne pocit, že svet sa točí len okolo plienok a varenia. Vtedy pomôžu aj 2 hodiny písania inšpiratívneho článku.

K neodmysliteľnému benefitu patrí zárobok.

S tým prichádza aj zvýšenie sebavedomia, že mamička počas koordinácie domácnosti zvláda a dokáže uplatniť svoje schopnosti a zarobiť nejaké to euro do rodinného rozpočtu navyše.

Kde ale hľadať klientov?

Ešte pred tým, ako začnete s virtuálnou asistentkou nezabudnite, že všetko treba zlegalizovať. Buď formou živnosti alebo založením firmy.

Potom sa smelo pustite do propagácie.

Môžete ísť úplne samostatným smerom, ktorý si ale vyžaduje veľa času a vašu energiu. Pravdepodobne to nebude hodinka denne. Môžete vytváriť vlastnú webovú stránku so svojimi službami, zverejniť inzerát na sociálnych sieťach, urobiť letáky a osloviť všetkých známych.

Alebo môžete použiť platformu s virtuálnymi asistentkami, ktorá sa postará o vašu propagáciu a ktorá vám ušetrí veľa času.

Na platforme sa viete bezplatne zaregistrovať, vytvoriť si svoj profil a pridať služby. Môžete reagovať na existujúce inzeráty klientov alebo čakať, pokým vás osloví klient na základe vášho profilu.

Výhodou je propagácia vašich služieb, dostupnosť klientov a garancia zaplatenia, nakoľko platforma v momente objednávky berie od klienta peniaze do úschovy.

Nie ste v riziku.

Je len na vás ako sa rozhodnete, a ktorá cesta je viac sympatická vašej osobnosti.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 2,40 z 5)
Loading...

Pridaj komentár