Diktáty pre tretiakov – opakovanie učiva z 3. ročníka ZŠ

Klára Grafová 0

Hľadáte diktáty pre tretiakov, aby ste si zopakovali učivo z celého tretieho ročníka? Radi vám pomôžeme.

Diktáty pre tretiakov na opakovanie 

Vilma pricestovala rýchlikom do Banskej Bystrice. Mesto Bytča ponúka nové byty. Strýko Michal dobre zamyká. Minulý rok ho olúpili. Revízor Milan Križan zúril a vystrájal. Má podrezaný jazyk.

Paľovi boli myšie stavby známe. Presne ve­del, že tu býva jedna rodina. Zapchal všetky východy. Zavolal si na pomoc aj psa Chvostíka. Chvostík hrabal labami, ňuchal, vťahoval povetrie. Pomáhal si aj zubami.

Diktáty na opakovanie pre tretiakov – vybrané slová

Mirko je malý chlapec. Ešte nevie čítať. No knihy sa mu veľmi páčia. Rád si prezerá obrázky o zvieratkách. Minule sa smial z myšky. Bola sivá a vystrašená. Myslel, že je živá. Snažil sa ju chytiť. Poď sem! Mykal ručičkami. No myš sa ani nehla. Bol to omyl?

Bývali sme na kraji mestečka. Okolo chalupy zavýjala meluzína. Na slamenú strechu sa sypal sneh. V sychravom počasí som sa iba povaľoval v príbytku. Zahrýzal som do pečených zemia­kov. Vyhriaty a sýty som driemal ako kocúr na pazderí.  

Vybral sa raz zajac na návštevu k poľnej myši. Cestou uvidel vlak. Pomyslel si, že je to rýchly zajac. Vlak zahvízdal a zmizol. Myš vysvetlila zajacovi, že to bol vlak. Zajac si ho chcel lepšie pozrieť. Na stanici vystupoval z vlaku poľovník. Milý zajko nečakal, kým vystúpil.  

Rybársky priemysel je u nich vysoko rozvinutý.  Príroda  zíva  prázdnotou.  Vystupovali hore po krivoľakých schodoch. Býva na sídlisku. Mobil som mal úplne vybitý. V ZOO sme videli bylinožravé zvieratá. Privítali víťazov súťaže. Porýľoval pôdu okolo ríbezľových kríkov. Koňovi podbili kopytá.

Diktáty pre tretiakov na opakovanie: veľké a malé začiatočné písmená

V bystrine plávajú rybičky a vydra. Náš synovec býva v Porube pod Vihorlatom. Minule som videla strýka s bidlom pre sýkorku. Pri bylinožravcoch visel obrovský úľ. Chcel by si byť pilotom? Pri našom príbytku na Jahodovej ulici sa pohybujú líšky. Zmizol mi vybitý mobil. Prepichnutý balón zasyčal a kobyla zívala. 

Bývame v žltom dome na Bernolákovej ulici. Náš dvor stráži pes Azor. Máš psa?  Susedia majú malé dieťatko. Má drobné ručičky. Pôjdeš na výlet  do Vysokých Tatier? V doline sa  ukrývajú srnky. Bystré deti  zbadali v zime  sýkorky. Kŕmili  sa hmyzom. Staráš sa aj ty o zvieratká? 

Prečítajte si aj:

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (15 hlasov, priemerne: 3,70 z 5)
Loading...
Author image

Klára Grafová

Obyčajná mama som. V práci pomáham deťom a rodinám a tí ma neskonale inšpirujú. Milujem voňavú jar a pokojný les.

články autora...

Pridaj komentár