Diktáty pre tretiakov – vybrané slová po „p“

Klára Grafová 0

 

Vybrané slová po „p“ 

Pyšný kapitán bol nahnevaný na piráta. Odpyká si trest v prepychovej cele. Kobyla ho kopla kopytom. Pyskom fŕkala penu. Nemohla sa napiť. Najradšej má pýr a skorocel kopijovitý.

Pýcha je zlá vlastnosť. Niečo ma pichá v topánke. Za zlé skutky pykáme. V záhrade rastie pýr. Rudko má pýr na lícach. Páv pyšne otvára chvost. Sú to jeho pre­pychové šaty. Opica vie poriadne pískať. Jožko mi prepichol dušu na kolese. Kô­ru prežúva pyskom potravu.

Raz si Dunčo prepichol labku. Pyká za svoju nepozornosť. Napil sa od smädu aj špi­navej vody. Teraz cíti v bruchu pichanie. Jakub píska na kamaráta. Chce byť pilot.

Opýtaj sa otca! Klinec ho pichol do chodidla. Piješ dostatok tekutín? Chce byť niekto pyšný? To my sme sa opýtali na cestu. Táto rodina žije v prepychu. Pysk je papuľa.

Bodliaky majú pichľavé ostne. Mal piskľavý hlas, Sústavne sa na niečo vypytuje. Každé ráno pijem ovocný čaj. Píšem modrým perom. Pýši sa cudzími vecami. Vystrúhal si z dreva píšťalku. V izbe majú prepychový nábytok. Od hanby sa zapýrila. V dedine majú už pitnú vodu. Dedko bol kedysi pilotom lietadla. Ťava je pyskaté zviera. Za opytovacou vetou dávame otáznik.

Za nevhodné správanie a pýchu sa pyká. V piatok píšeme písomku. Čo je to pýr? Nepýtaj sa ma na nezmysly! Pytliak sa pomaly plazil pod kríky. V blate videl stopy po kopýtkach. Bodliaky ho poriadne pichali. Pýtate sa prečo? Pytliačiť je zakázané! 

   Viac diktátov pre tretiakov? Tu sú: »»»

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (24 hlasov, priemerne: 3,80 z 5)
Loading...
Author image

Klára Grafová

Obyčajná mama som. V práci pomáham deťom a rodinám a tí ma neskonale inšpirujú. Milujem voňavú jar a pokojný les.

články autora...

Pridaj komentár