Diktáty pre tretiakov – vybrané slová po „v, z“

Klára Grafová 0

Vybrané slová po „v, z“ patria k jednému z okruhov, na ktoré sú zamerané diktáty pre tretiakov.

Z desiatich kontrolných diktátov, ktoré píšu žiaci v treťom ročníku, je väčšina z nich zameraná najmä na vybrané slová.

Vybrané slová po „v, z“ 

♥ Na výlet sme sa vybrali za svitania. Počasie sa pokazilo. Vinco má rukavice a zimník. Výr sa ozýval na vysokom strome. Vilo zvýskol a vyskočil. Jazyčnica Zita našla vyhladovanú vydru.

Vyzývame tretiakov na zápas vo vybíjanej! Víťaz získa syrovú tortu. Bude jej dosť pre všetkých. Kto by chcel závidieť, radšej nech nechodí. Z rozhlasu sa ozývala veselá hudba aj hlas rozhodcu. Kričal z celého hrdla. Riaditeľ pískal na píšťalke. Vyschol mu celý jazyk. 

♥ Učíme sa cudzí jazyk.  Radi pozývame hostí na návštevu. Uchovávame starodávne zvyky.  Pôjdeme na výlet do prírody.  V našich horách žije výr. Vilo je vysoký chlapec. Do veľkej výšky rastú jedle aj smreky. Zitu štípal v zime mráz.

Diktáty pre tretiakov na vybrané slová

Lekár mi ľahko vytrhol zub. Nezvyknem plakať. Evka víta milú návštevu. Ponú­ka višňový koláč. Pri dome máme vinohrad. V zime som bol na lyžovačke. Bolo také veľké zimisko, že mi skoro jazyk v ús­tach primrzol.

♥ Výr zvyčajne pozoruje svoju korisť z výšky. Chytá myši. Dobre vidí aj v noci. Nedávno zrútil jeho hniezdo rozvírený vzduch. Spadlo do vody z veľkej výšky. Vodný vír ho stiahol až na dno. Náš Milan má prezývku Miňo. Minule ho triasla zimnica.

Rudko získal z násobilky jednotku. Jeho výskot sa ozýval veľmi ďaleko. Včera vyzýval Mirka na preteky. Ako sa nazýva naše mesto? Vo vitríne máme čaše. Víťaz bol odmenený. Deti zvýskli od radosti.

♥ Zistil som, že sa mi odtrhol jazyk na topánke. V zime zívajú hory prázdnotou. Získali sme poukážku na nákup v hodnote 50 €. Polovica žiakov v našej triede má prezývku. Naskytol sa mi hrozivý pohľad. Jazykoveda je vedná disciplína. Mnoho vtákov u nás prezimuje. V platnosti sú nové jazykové zákony. Po tele mu behajú zimomriavky. Z doliny sa ozývalo zavýjanie dravej zveri. Vyzývajú ho, aby vyjadril svoj názor.

Privítali nových návštevníkov. Tento hrad stojí na vyvýšenom mieste. Privykli si na pohodlný život. Spoznali nezvyčajných ľudí. Do prevádzky dali štyri visuté lanovky. Spoza domov nič nevidno. Vodná hladina bola rozvírená. Vyučovanie sa nám už skončilo. Výstup na Lomnický štít bol namáhavý. V lekárni si kúpil vitamíny. Má vírusovú chorobu. 

Prečítajte si aj:

Špecifická vývinová porucha pravopisu – dysortografia.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (13 hlasov, priemerne: 3,46 z 5)
Loading...
Author image

Klára Grafová

Obyčajná mama som. V práci pomáham deťom a rodinám a tí ma neskonale inšpirujú. Milujem voňavú jar a pokojný les.

články autora...

Pridaj komentár