Diktáty pre tretiakov – vybrané slová po „m“

Klára Grafová 0

 

Vybrané slová po „m“ 

Ľudia mávajú rôzne úmysly. Milka má zmysel pre poriadok. Minula umývací prostriedok. Milan zbiera mince. Nemôže ich míňať. Mišo zmizol z domu. Namyslene kráčal ulicou. Minule doniesol do školy myš.

Zmizli za blízkym rohom. Moja spolužiačka je namyslená. Teta Milka dokáže čítať cudzie myšlienky. Cesta do školy mu trvá päť minút. Zbiera nálepky a mince. Znenazdajky ostal stáť v pomykove. Mamička vyžmýkala bielizeň. Rozmýšľal o svojom budúcom povolaní. Mihala očami. Nikto z nás nie je neomylný. K počítaču som si kúpila novú myš. Pošmykol sa na ľade.

Milý Mirko mal vždy múdre myšlienky. Nemá zmysel byť zlomyseľný. Mýliť sa je ľudské. Nikomu neubližuj úmyselne. Zuzka sa pošmykla na ceste. Minul si všetky drobné mince? Už týždeň máme nový mixér a žmýkačku. V triede chýba na umývadle mydlo.

Mirko položil na umývadlo pohár minerálky. My sa často hmýrime. Milé slová mamičku potešia.  Práčka sa pri praní mykala. Podáš mi mydlo?

Zmija zmizla. Mamička sa milo usmieva. Myslím často na Milku. Umyjem si ruky mydlom. Mysľou mi prebehla pekná myšlienka. Dravec chytajú myši. Hmyz mi poštípal ruku. Kukučka je hmyzožravec.

Ľudmila a Milka sa šmýkajú na ľade. My sme omylom zamykali iné dvere. Auto dostalo šmyk práve pred Milanom. Veľmi ho myklo od ľaku. Bude vždy myslieť na svoju ochranu. 

   Viac diktátov pre tretiakov? Tu sú: »»»

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (26 hlasov, priemerne: 3,42 z 5)
Loading...
Author image

Klára Grafová

Obyčajná mama som. V práci pomáham deťom a rodinám a tí ma neskonale inšpirujú. Milujem voňavú jar a pokojný les.

články autora...

Pridaj komentár