Matrac zo studenej peny – čo to je a kedy sa oplatí preň rozhodnúť?

PR 0

Matrace zo studenej peny nie sú len módnym výstrelkom – táto moderná technológia poskytuje pohodlný spánok vďaka niekoľkým dôležitým vlastnostiam. Čo je to vlastne studená pena? V čom je iná a prečo by ste mali zvážiť kúpu matraca z nej do svojej spálne? Je to pre vás dobré riešenie? Dovoľte nám to overiť!

foto: pixabay.com

Čo je to matrac zo studenej peny?

Názov tohto typu matraca odkazuje na výrobný proces: vyrába sa z polyuretánovej peny (tzv. poly-foam), ktorá sa získava pri relatívne nízkej teplote (75-85 °C) a za krátky čas (len 5 minút). Týmto spôsobom sa vytvoria bloky peny vhodnej veľkosti. Každý blok obsahuje milióny vzduchových bublín, čo je jedna z veľkých výhod matraca – v podstate zabezpečuje cirkuláciu vzduchu a nezadržiava vlhkosť. Vďaka výrobnému procesu je pena veľmi pružná. Nezanedbateľný je aj krátky čas výroby, vďaka čomu je výroba matracov zo studenej peny ekologickejšia a ekonomickejšia.

Výhody matracov zo studenej peny

Matrace tohto typu sú čoraz obľúbenejšie vďaka výhodám, ktoré ponúkajú, ako napríklad:

  • Dobrá cirkulácia vzduchu a termoregulačné vlastnosti. Matrac sa počas spánku príliš nezahrieva a zostáva chladný na dotyk;
  • trvanlivosť a odolnosť voči poškodeniu. Matrace zo studenej peny sú odolné voči deformácii alebo dlhodobému tlaku a, čo je dôležité pre alergikov, sú odolné voči vzniku alergénov a plesní;
  • zníženie počtu pohybov. Zmeny polohy partnera nemajú taký vplyv na spánok druhej osoby;
  • rozptýlenie tlakových bodov;
  • tvarová pamäť;
  • prispôsobenie tvaru tela;
  • stabilná opora chrbta;
  • pocit mäkkosti a obklopenia.

Matrace zo studenej peny 160 x 200 cm – obľúbená voľba

Najobľúbenejšou voľbou sú matrace 160 x 200 cm. Takéto rozmery sa ukazujú ako univerzálne: sú pohodlným miestom na spanie pre jednu osobu, ako aj pre pár a dokonca aj pre rodiny s malými deťmi. Zároveň sa matrac a k nemu prislúchajúca posteľ zmestia do malých aj veľkých spální (vhodné sú už na plochu väčšiu ako 10 m2 ) a nezatienia celú miestnosť. Rozmer 160 x 200 cm predstavuje optimálnu rovnováhu medzi cenovou dostupnosťou, priestorovými nárokmi a pohodlím pri spánku. Ak majú na matraci spať dve osoby, každá z nich si bude môcť pohodlne ľahnúť a vďaka pene pohlcujúcej chlad si partneri nebudú navzájom rušiť hlboký spánok.

Pre koho je určený matrac zo studenej peny?

Matrace zo studenej peny 160 x 200 cm alebo v iných rozmeroch sú univerzálnou voľbou, ktorá vyhovuje väčšine ľudí. Či už spíte na chrbte, na boku alebo na bruchu a či spíte v posteli sami alebo s partnerom, tento typ matraca môže byť pre vás tou správnou voľbou. Je obľúbenou voľbou pre ľudí, ktorí trpia svalovým napätím alebo majú problémy s chrbticou a hľadajú stabilnú oporu pre prirodzené krivky chrbta počas spánku, ako aj pre tých, ktorí majú tendenciu budiť sa uprostred noci. Je tiež hitom pre páry, kde sa jedna osoba budí pohybom tej druhej, a pre alergikov, keďže špecifický materiál výroby vytvára nepriaznivé prostredie pre roztoče a plesne.

Koľko stojí matrac zo studenej peny?

Ceny matracov zo studenej peny závisia od ich rozmerov, ďalších vlastností (napr. typu vonkajšieho materiálu) a značky. Zvyčajne sa sumy, ktoré treba zaplatiť za matrac tohto typu, pohybujú v rozmedzí od 700 PLN do 1 500 PLN. Ide teda o priemerné cenové rozpätie, ale vzhľadom na početné výhody matracov tohto typu (vrátane dlhej životnosti, úľavy pre chrbticu a zbavenia sa svalového napätia) sa ich cena rozhodne oplatí. Niekedy berieme kúpu matraca trochu na ľahkú váhu a väčšiu pozornosť venujeme rámu postele alebo inému nábytku. Treba však vziať do úvahy, že matrac je jedným z najintenzívnejšie používaných predmetov v domácnosti – používame ho niekoľko hodín denne!

Na to treba pamätať!

Matrace zo studenej peny majú svoj názov podľa výrobného procesu. Vynikajúce vlastnosti polyuretánovej peny umožňujú vytvárať pohodlné matrace rôznych rozmerov a stupňov tvrdosti. Ich výhody oceňuje čoraz viac ľudí – matrace tohto typu možno používať dlhé roky, sú dobrou voľbou pre alergikov a ľudí s bolesťami chrbta, dobre sa prispôsobujú tvaru tela a rozptyľujú tlakové body. Okrem toho vytvárajú útulné, obklopujúce miesto na spánok a odpočinok pre celú rodinu. Hoci ich ceny sú o niečo vyššie ako pri štandardných modeloch, ich rastúca popularita naznačuje, že ide o opodstatnené výdavky.

V posteli trávime veľkú časť života, preto sa uistite, že je to čas cennej regenerácie v prostredí, ktoré podporuje zdravý odpočinok. Ukážu sa matrace zo studenej peny vo vašom prípade ako dobrá voľba? Najlepší spôsob, ako to zistiť, je vyskúšať ich vo vlastnej spálni – pozrite si matrace zo studenej peny a zistite viac o ich výhodách!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár