Pripravte sa na leto – nainštalujte si klimatizáciu alebo ju včas servisujte!

PR 0

Blíži sa leto a to znamená jediné – začínajú sa používať klimatizácie. Klimatizačné zariadenia sú záchranou pred letnými horúčavami, prehrievaním priestorov, prispievajú k pohodliu bytových, nebytových a stravovacích zariadení, resp. pobytu v nich. Ak nemáte nainštalovanú klimatizáciu, resp. existujúcu správne pripravenú na nadchádzajúcu letnú sezónu, nečakajte ani minútu!


foto:  DAIBAU

Letnú sezónu, ktorá v našich podmienkach trvá 4 mesiace, si nevieme predstaviť bez klimatizácie. Klimatizačné zariadenia prispievajú k regulácii teploty (najmä po prekročení 30 stupňov Celzia), znižujú vlhkosť v miestnostiach, čím bránia šíreniu plesní, zlepšujú kvalitu vzduchu v miestnostiach a samotný komfort bývania.

Invertorové klimatizácie, ktoré sa stali populárnymi v posledných rokoch, majú množstvo výhod. V lete priestor efektívne chladia a rovnako efektívne ho vykurujú v zime, keď sú teploty -20 °C. Kompresory invertorových klimatizácií majú nastaviteľný prevádzkový režim. Keď dosiahnu nastavenú teplotu, pokračujú v práci so zníženým výkonom, aby ju udržali. Sú teda energeticky efektívne.

Aby však bolo možné využiť všetky výhody klimatizácie, musí byť nainštalovaná/servisovaná včas.

Poponáhľajte sa s montážou a servisom klimatizácie!

Ideálnym obdobím na montáž klimatizácie je jar, obdobie mimo sezóny jej používania, keď teploty nie sú príliš vysoké. Rovnaká situácia je aj pri servise klimatizácie. Takto vás príliš vysoké teploty nebudú môcť prekvapiť.


foto:  DAIBAU

Aby klimatizácia mala dlhú životnosť a dosahovala optimálny výkon, musí byť odborne namontovaná. Klimatizácie sú zložité systémy, ktoré si vyžadujú odbornú inštaláciu. Je na to viacero dôvodov. Odborníci na klimatizácie vám budú vedieť odporučiť vhodný výkon zariadenia (príliš slabá alebo príliš výkonná klimatizácia spotrebuje podstatne viac elektriny, ako je potrebné), vedieť umiestniť klimatizáciu na vhodné miesto tak, aby vám bolo príjemne a chladný vzduch nefúkal priamo na vás, pripojiť komponenty systému tak, aby vaša klimatizácia fungovala optimálne.

Okrem toho v servisoch zameraných na montáž klimatizačných zariadení pracujú vyškolení majstri, ktorí majú potrebné technické znalosti a skúsenosti s chladiacimi jednotkami. Okrem toho sú vybavení potrebným náčiním a nástrojmi. Nezabúdajte, že klimatizácie sú elektrické zariadenia, a práca s elektrinou si vyžaduje vysokú odbornosť. Ak je klimatizácia nainštalovaná nevhodne, môže predstavovať riziko pre elektroinštaláciu v celom dome alebo nebytovom priestore.


foto:  DAIBAU

Rovnaká situácia je aj so servisovaním klimatizácie. Len ak sú práce súvisiace s údržbou a čistením odborne vykonané, klimatizácia bude fungovať ekonomicky a vydrží dlhé roky. Klimatizačné zariadenia predstavujú vhodnú pôdu pre rozvoj mikroorganizmov a filtre, ak sa pravidelne nečistia, zachytávajú prach a škodlivé látky, ktoré znižujú prúdenie vzduchu. Sťažené prúdenie vzduchu znamená prácu pod vyššou záťažou, čo má ďalej za následok vyššiu spotrebu energie.


foto:  DAIBAU

Stojíme však na prahu letnej sezóny a montéri a opravári klimatizácií sú čoraz vyťaženejší. Ako nájsť správneho majstra?

Daibau vám nájde majstra na klimatizáciu rýchlo a zadarmo!

Nikto z nás sa nechce ocitnúť v situácii, že mu majster neodpovedá, pretože je príliš zaneprázdnený. S príchodom slnečných dní a vysokých teplôt majú opravári a montéri klimatizačných zariadení plné ruky práce, ako si teda nájsť voľného?

Platforma Daibau Vám s tým môže pomôcť. Od kontaktu na správneho montéra alebo opravára klimatizácie Vás delí len niekoľko kliknutí. Na platforme Daibau nájdete dopyt, na jeho vyplnenie budete potrebovať len niekoľko minút. V dopyte je potrebné uviesť krátky opis práce, t. j. čo potrebujete, kedy chcete, aby majster začal pracovať, tiež miesto výkonu práce.

„Odoslanie dopytu na platforme Daibau je rýchle, jednoduché a bezplatné.“


foto:  DAIBAU

Na základe Vami zadaných informácií Vám budú ponúknutí montéri/údržbári a opravári klimatizačných zariadení, ktorí sú najbližšie k vašej lokalite a sú k dispozícii v požadovanom čase. Dostanete presné ponuky od skúsených a profesionálnych majstrov, ktorí sú pripravení vykonať prácu presne tak, ako ste požadovali. Navyše predíde sa tak prípadným nedorozumeniam, ktoré vzniknú, keď si majstrov sami vyhľadávate cez adresáre alebo internet, pretože majstri presne vedia, čo od nich očakávate.

A čo ak Vám platforma ponúkne viacerých servisných pracovníkov alebo montérov klimatizácií z Vášho miesta, ako si vybrať toho najlepšieho? Jednoducho, pozriete si jeho recenzie na webovej stránke. Keď majstri dokončia svoju prácu, všetci objednávatelia prác, tak aj Vy, môžu na webovej stránke ohodnotiť ich prácu a úsilie, podeliť sa o svoje skúsenosti a spokojnosť s vykonanou prácou. Na základe reálnych hodnotení získate prehľad o kvalite služieb zhotoviteľa, resp. objektívny názor o ňom.

Všetky hodnotenia na webovej stránke sú transparentné. Skontrolujte hodnotenia predchádzajúcich zákazníkov a na základe ich osobných skúseností a spokojnosti si vyberte vhodného zhotoviteľa. Zostáva už len upresniť detaily spolupráce, dohodnúť sa na servise alebo montáži klimatizácie.


foto:  DAIBAU

Aké sú ceny montáže a servisu klimatizácie?

Platforma Daibau, ktorá zhromažďuje viac ako 13 000 zhotoviteľov pôsobiacich na Slovensku, má ďalšiu zaujímavú a predovšetkým užitočnú sekciu – je ňou Kalkulačka, prostredníctvom ktorej sa môžete informovať o priemerných cenách jednotlivých prác, produktov a služieb a ľahšie si naplánujete svoj rozpočet. Jednoducho – budete sa môcť informovať o aktuálnych cenách servisu a montáže klimatizačných zariadení.

Zistite viac o klimatizačných zariadeniach

V rubrike Časopis nájdete na jednom mieste množstvo užitočných tipov a rád o používaní a údržbe klimatizácií, určite niektoré z nich budete môcť aj Vy uplatniť. Dozviete sa, ako Vaša klimatizácia môže spotrebovať menej elektrickej energie, prečo je invertorová klimatizácia dobrou voľbou pre Váš domov, čo je lepšie: prenosná klimatizácia, splitová klimatizácia alebo zariadenie bez externej jednotky, prečo je výhodné vykurovanie pomocou klimatizácií, ako sa delia klimatizácie a odpovede na mnohé ďalšie otázky.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...