Sme pripravení nechať doma deti samé?

PR 0

Jednou z dôležitých chvíľ v živote každého rodiča a dieťaťa je odovzdanie zodpovednosti. Zvyčajne ho symbolizuje kľúčik od dverí.

Moment, keď po prvý raz dovolíme dieťaťu, aby zostalo doma samé, alebo prišlo zo školy do prázdneho bytu, ktorému bude pár hodín vládnuť, kým sa mama vráti z práce, je veľká chvíľa. Pripravili ste sa na ňu?

Keď prvýkrát zostávajú doma samé

V minulosti boli deti s kľúčikom zaveseným na krku bežná vec. Dnes je situácia iná.

Rodičia si ani pri školopovinných deťoch nie sú istí, či je dieťa pripravené zostať doma samo, a tak odkladajú poobedie, keď sa potomok ocitne doma bez rodičov, čo najdlhšie.

Prvá skúška zvyčajne príde v lete, keď majú školáci dva mesiace prázdnin, a rodičia musia niekoľko týždňov stráviť v práci. Vtedy sú mama s ocom nútení odovzdať starostlivosť o domácnosť dieťaťu a nechať ho gazdovať bez ich pomoci.

Veľa rodičov robí rovnakú chybu.

V snahe ochrániť detstvo svojich potomkov často odkladajú rozhovor o nebezpečenstvách, ktoré deťom hrozia.

Osamelé dieťa sa môže ľahko stať terčom cudzieho človeka, a to hrozí aj v domácom prostredí. Skôr, ako školáka necháte doma prvý raz samého, porozprávajte sa s ním o všetkých nebezpečenstvách a rizikách.

Vie, že nikoho cudzieho  nesmie púšťať dovnútra, ani mu prezradiť, že rodičia sú v práci? Ak bývate v byte, vie o niekom dospelom v susedstve, na koho sa môže obrátiť, keby potrebovalo pomoc?

Staršie deti, aj keď často pôsobia zodpovednejšie, neraz netušia, že fotografie a príspevky na sociálnych sieťach hovoria o tom, že doma nie je žiadny dospelý,  a predstavujú tiež riziko.

Ako teda chrániť deti, keď sme nútení nechať ich doma samé? Základom je spoločný rozhovor, príprava dieťaťa a kvalitné zabezpečenie domácnosti.

Za bezpečnými dverami

Bezpečný domov začína pri bezpečných dverách. Tie najkvalitnejšie na našom trhu vyrába značka  SHERLOCK®,  a pri ich výrobe myslí práve na rodiny.

Čo všetko domácnosť s deťmi potrebuje? Pri štvorčlennej rodine sa dvere otvoria a zatvoria 200 000 ráz ročne. Už pri kúpe teda myslite na to, že vstupné dvere budú tou časťou domu, ktorá si užije veľkú záťaž a musí zostať výkonná a v dobrom stave.

Dvere do rodinného domu sú hranicou, kde končia starosti a pracovné nároky, a začína váš domov. Je potrebné ho chrániť. Vieme, pred čím všetkým musia dvere váš dom zabezpečiť.

Nie sú to len nástrahy v podobe zlodejov a snaha o násilné vniknutie, ale aj prírodné živly či požiar. Preto sú dvere SHERLOCK® vyrobené tak, aby ustáli nárazy, vysokú teploty, ale aj poškriabanie.

Okrem týchto mimoriadnych udalostí poskytujú aj každodennú ochranu pred hlukom a neustálym používaním.

Ako to už v rodinách s malými deťmi býva, domácnosť musí byť pripravená uniesť nápady a vystrájanie najmladších členov rodiny. Každý rodič už utieral slzy a ošetroval privreté detské prstíky či úrazy po silnom zabuchnutí dverami.

Vďaka pomalému privieraniu dverí SHERLOCK® nehrozí, že by si pri naháňačke a hrách deti ublížili.

Ak doma chováte zvieratko, napríklad nezbedného psíka či mačku, oceníte, že povrch, z ktorého sú dvere zhotovené, odolá aj poškriabaniu pazúrikov.

Mamičky sa pri upratovaní nemusia báť práce navyše, povrchová úprava odoláva detským odtlačkom a dvere ustoja nápor detí a zachovajú si čistý a upravený vzhľad.

Skôr, ako otvoríme návšteve

Ak sme sa len nedávno presťahovali na nové miesto, sú obavy z cudzích nevítaných návštevníkov na mieste.

Nadštandardnou ochranou je aj panoramatické kukátko z nerezu, ktoré umožňuje 180 stupňový zorný uhol. Pomocou kukátka budete vidieť všetky osoby, ktoré sa pred bytom či domom pohybujú.

Digitálny panoramatický priezorník zas zaznamenáva pohyb osôb pred dverami a vytvorí fotografie osôb alebo nahrá video, a to aj v čase, keď nie ste doma.

Krása na mieru

Dvere SHERLOCK®  si nezakladajú len na bezpečnosti a kvalite, ale aj estetike.

Či už majitelia domácnosti uprednostňujú klasiku, moderný štýl, alebo hľadajú personalizovaný dizajn, na výber majú široké spektrum farieb od romantickej bielej až po netradičnú imitáciu medenej.

Vybrať si môžu aj tehlový či geometrický vzor alebo nadčasovú bronzovú patinu.

Rodičia detí, ktorí uprednostňujú pred jednoduchým vzhľadom viac hravosti, si môžu nechať vyrobiť dvere s fotografiou, na ktorej budú zachytené nezabudnuteľné rodinné okamihy.

Takéto dvere budú otvárať radi a návrat domov bude mať pre nich oveľa radostnejšiu atmosféru.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...