Unikátne drevené kuchynky: Vyberte tú pravú

pr 0

Vyčarujte svojej ratolesti úsmev na tvári a zaobstarajte jej detskú drevenú kuchynku. Detská kuchynka vaše dieťa v hre neobmedzí. Ide totiž o dokonalý kúsok, vďaka ktorému sa váš potomok zabaví pokojne aj na celé hodiny.

Prečo hry deťom prospievajú?

Detské hry v žiadnom prípade nie sú iba stratou času. Práve naopak, hry deťom prospievajú. Vďaka nim sú vaše ratolesti zdravšie a vývijajú sa správnym spôsobom. S deťmi by ste sa preto mali hrať od útleho veku.

Hry deťom pomáhajú po zdravotnej stránke

Aby si deti od 5 do 12 rokov udržali zdravú váhu, mali by sa denne aspoň hodinu venovať nejakej fyzickej aktivite, vďaka čomu sa naštartuje ich srdce aj metabolizmus. Deťom preto nebráňte chodiť na ulicu a záhradu, kde sa môžu skutočne vyblázniť či už behom, lezením po stromoch alebo bicyklovaním. Pokiaľ nebývate v bezpečnej štvrti a ulice sa vám zdajú príliš rušné, vezmite deti aspoň niekoľkokrát týždenne do najbližšieho parku.

Hry podporujú emočný vývoj dieťaťa

Rôzne hry, či už tie skupinové alebo individuálne, pomáhajú deťom vyjadrovať sa a kontrolovať svoje emócie. Deti sa musia vyrovnať so vzrušením a strachom pri skrývačke, naučiť sa podeliť o hračky s iným dieťaťom, zvládať konflikty alebo tráviť čas osamote.

Deti, ktoré sa hrávajú, majú lepšie zamestnania ako dospelí

Výskumy hovoria, že hry pomáhajú deťom v dospelom veku nájsť vhodné zamestanenie a zaradiť sa do spoločnosti. Vďaka hrám si totiž deti rozvíjajú sociálne, emočné aj akademické schopnosti. Budujú si tiež kreativitu, hlbšiu emočnú inteligenciu a empatiu. A to sú veci, ktoré žiadna automatizácia v budúcnosti nenahradí.

Prečo sa niektoré deti nehrávajú?

Podľa štúdií sa deti postupne čoraz menej venujú nezávislým hrám. Môžu za to prevažne zákazy rodičov, ktorí majú o deti strach, preto obmedzujú ich slobodu. Okrem zákazov môže za pokles hier aj skutočnosť, že spoločnosť prechádza zmenou a na rodičovskú rolu je kladený obrovský dôraz. Rodičia sú tak trochu zidealizovaní, čo často vedie k tomu, že kontrolujú svoje deti viac ako je nutné.

Neklaďte deťom hranice

Premýšľate nad dokonalým darčekom pre vaše ratolesti, ktorý im umožní rozvíjať kreativitu, motorické schopnosti a zabaví ich pokojne na niekoľko hodín? Drevená kuchynka môže byť presne tým, čo hľadáte. A to hneď dvojnásobne, pokiaľ vaše dieťa inklinuje k vareniu.

Woody kuchynský ostrov

Hľadáte dokonalú kuchyňu pre vašu malú princeznú? Trendy drevená kuchynka v žiarivo ružovej farbe ju akiste poteší. Navyše, drevený ostrov disponuje drezovou bariérou, otváracími dvierkami a otočnými gombíkmi na elektrickej aj mikrovlnnej rúre. V kuchynke dokonca nechýba ani príslušenstvo.

Rohová kuchynka biela

Kto povedal, že drevené kuchynky sú iba pre dievčatá? Ak máte doma budúceho kuchára, vyberte mu drevenú kuchynku v neutrálnej bielej farbe. Rohová kuchynka vás prekvapí tiež zvukovými a svetelnými efektmi, ktoré urobia z varenia autentický zážitok. Platnička sa pod hrncom rozvieti načerveno a kuchyňu naplní zvuk bublajúcej vody. Kuchyňa disponuje tiež digestorom so žiarovkou, ktorú môže vaše dieťa rozsvietiť a pokračovať v hre aj vo večerných hodinách.

Ako sa vám páči výber nových darčekov pre vašu ratolesť? Našli ste už tú pravú drevenú kuchynku?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár