Vykurovanie tepelným čerpadlom ocení možno aj vaša rodina

pr 0

Čoraz viac rodín využíva na vykurovanie domácností tepelné čerpadlá. Dôvodov je hneď niekoľko. Tepelné čerpadlá šetria nielen peňaženku, ale aj životné prostredie.

Skúsme si teda jednotlivé dôvody rozobrať trochu podrobnejšie. Je to v podstate veľmi jednoduché.

Pre rodinný rozpočet

Vezmime si najprv ekonomickú stránku. Tepelné čerpadlá sú v porovnaní s inými spôsobmi vykurovania výhodnejšie predovšetkým z dlhodobého hľadiska. Pravdou je, že majú vyššie vstupné náklady, nenechajte sa však odradiť ich cenou. Tú vám časom vykompenzujú výrazne nižšie prevádzkové náklady a po rokoch sa vám investícia vráti. Držte sa pritom týchto užitočných rád.

Vzhľadom na to, že tepelné čerpadlá sú vhodné najmä pre novostavby, s ich výberom odporúčame začať už v projektovej fáze. Čo všetko treba pritom zohľadniť? Po prvé, potrebné je zrátať tepelné straty, ktoré ovplyvňujú vykurovanie. Po druhé, treba tiež odhadnúť spotrebu vody, pretože tepelné čerpadlá zabezpečujú i jej ohrev. Po tretie, ujasnite si, či využijete čerpadlá aj na chladenie. Keď budete poznať odpovede na tieto tri otázky, obráťte sa na profesionálneho projektanta, jeho pomoc je úplne kľúčová. To isté platí o montáži. Vyberajte si profesionálnu inštalačnú firmu s dobrými referenciami. Odmenou vám bude prínos pre váš rodinný rozpočet.

Pre životné prostredie

Vykurovanie tepelnými čerpadlami však nie je výhodné iba z finančného hľadiska. Ak vám záleží na životnom prostredí, určite uvítate, že sú šetrné k životnému prostrediu. Je to vôbec najekologickejší spôsob vykurovania, aký môže bežná domácnosť využívať. Podobne, ako sú tepelné čerpadlá šetrné k prírode, sú šetrné aj k vášmu zdraviu. Ich chod je absolútne zdravotne neškodný. Zabudnite na škodlivé látky, ktoré vznikajú napríklad pri kúrení uhlím a zabudnite tiež na riziká spojené s nebezpečným únikom plynu. Nič také vám pri tepelných čerpadlách nehrozí.

NAJ vykurovanie pre našu domácnosť

Keď už sa vaša rodina rozhodne pre kúrenie tepelným čerpadlom, máme pre vás aj jeden konkrétny tip. Špičkové japonské čerpadlá DAIKIN ALTHERMA sa môžu pýšiť tromi naj: sú najekonomickejšie, najekologickejšie a najpredávanejšie v Európskej únii. Zabezpečujú nielen kúrenie a ohrev vody, ale aj chladenie. Vďaka najmodernejším technológiám dosahujú energetickú účinnosť až A+++. Vynikajú vysokou výkonnosťou, nízkymi prevádzkovými nákladmi, dlhou životnosťou a jednoduchým ovládaním. Teraz viete pri jej kúpe dokonca ušetriť až tisícky eur, stačí zažiadať o štátnu dotáciu. Ani Bratislavský kraj nebude o dotáciu ukrátený. Daikin jeho obyvateľom poskytuje až 20 % zľavu.

Viac na www.daikin.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár