RodinkaTEST: Mamičky otestovali Frosch Baby prostriedky na pranie

Pavlínka Pavlíková 0

Vyše 1000 mamičiek malo záujem testovať v domácich podmienkach Frosch pracie prostriedky. Značka Frosch je výnimočná tým, že je ekologická a šetrná nielen k oblečeniu a pokožke, ale aj k prírode.

Redakcia rodinka.sk vybrala 10 z registrovaných žien. Produkty testovali na oblečení bábätiek, detí a celej rodiny niekoľko týždňov.

Ako sa prostriedky Frosch Baby popasovali so škvrnami na detskom oblečení?

Ako reagovala detská pokožka na produkty?

Ako mamičky hodnotia produkty Frosch na pranie?

Mamy perú takmer každý deň

Jedna z prvých otázok na mamičky znela: Ako často u vás doma periete? Väčšina odpovedí znela: každý deň, alebo každý druhý deň. Z toho vychádza, že práve mamy sú najvyššími expertkami na pranie a musia túto úlohou vykonávať čo najefektívnejšie.

Pozrime sa na to, či prostriedky na pranie od značky Frosch uľahčili mamám ich každodenné výzvy.

Naše testerky otesovali rôzne druhy produktov, ako sú pracie prostriedky, odstraňovače na škvrny, plákadlo, umývací prostriedok a aviváž. Radakčné hodnotenie je rozdelené na dve časti: Frosch Baby a Frosch na domáce pranie. V tejto časti sa venujeme 4 produktom Frosch Baby:

Hodnotíme: Frosch Eko pracie prostriedky pre deti, bábätká a novorodencov

Naše testerky v rámci tejto sady testovali produkty, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre tie nejmenšie deti.

Prací prostriedok a plákadlo na dojčenskú bielizeň

1. Reakcie na oprané prádlo s Frosch Baby Prací prostriedok na dojčenskú bielizeň:

Kristína (3 deti) : „Nebojím sa ho. Mala som rešpekt voči iným pracím prostriedkom kvôli tomu, že pri zmene prostriedku zvykla reagovať koža detí. Mali začervenanie, škrabali si nohy a pod. Tu sa žiadna dráma nekonala. Tak sme ho ďalej mohli používať, odľahlo mi.“ Mária, taktiež trojnásobná mama v dotazníku uviedla podobný postoj, že prostriedok je pre pokožku „menej agresívny“.

Podobne sa vyjadrila aj Tereza (2 deti) „Mám z neho pocit dezinfekcie a bieloty. Ale škoda, že nie je vidieť do flašky, koľko produktu ešte zostáva – keďže obal nie je priesvitný.“

2. Aké sú úprímné reakcie mamičiek na Frosch EKO Baby Hypoalergénne plákadlo na dojčenskú a detskú bielizeň?

Anna má doma polročného synčeka a s týmto produktom bola veľmi spokojná: „Prádlo bolo po použití mäkkše, najmä na látkových plienkach som to naozaj cítila.“

Opäť spomenieme maminku Máriu, ktorá sa vyjadrila k vôni plákadla: „Mám rada keď prádlo vonia o čosi viac, preto som dávala trošku väčšiu dávku.“ Naopak mamička Kristína plákadlo vôbec nepoužíva: „Plákadlo je také niečo navyše, že to ani veľmi nepotrebujem.“ Tereza by prijala, ak by hypoalergénne plákadlo bolo vhodné aj na farebné prádlo.

3. Na aký druh škvŕn testerkám Frosch EKO Baby Sprej na škvrny na dojčenskej bielizni  pomohol? Fungovalo to?

Testerke Anne sa väčšina škvŕn odstránila ľahko, hovorí najmä o škvrnách na plienke od vygrcnutého mlieka a príkrmov.

„Na škvrny mi účinkoval na 80% – nešlo všetko dole. Ale samozrejme ak sa prádlo hneď namočí a nastrieka, je veľká šanca, že to krásne zíde dole. U nás najmä príkrmy a škvrny z ovocia – jahody, čučoriedky.“ komentuje produkt Mária.

Jedna z mamičiek s 1-ročným dieťaťom a dvoma tínedžermi sa vyjdrila: „Určite príjemnejšia vôňa ako žlčové mydlo 🙂 Ale pokiaľ necháte zažrať špinu do oblečenia, netreba čakať zázraky. Inak to funguje na škvrny od príkrmov, len treba prať skoro.“

Júlia by zmenila pri spreji mechanizmus rozprašovača: „Neviem presne popísať ako by to bolo lepšie, ale nepracovalo sa mi dobre s rozprašovačom – väčšinou mi to tieklo aj pomimo.“

4. Ako využili mamy Frosch Baby Umývací prostriedok na detské potreby?

Terézii sa umývací prostriedok pozdával: „Super, veľmi multifunkčný. Používam ho aj na bežné riady. Funguje aj na mastnotu a len jemne pení, čo je príjemné.“

Podobné odpovede mali ďaľšie dve mamičky: „Využívam ho každý deň, umývam tým dojčenské fľaše, misku na príkrmy a lyžičky. Vôňa nie je výrazná, účinnosť je celkom vysoká.“ a ďalej „Používam ho na veci, ktoré si dáva dieťa do úst, napríklad fľaše, ale aj hračky. Umyla som v tom aj všetky srandy, ktoré používa pri kúpaní.“ Maminka Anna by si želala, aby umývací prostriedok predávali aj vo väčšej verzií, nakoľko ho denne používa.

Mamičky v našej vzorke boli celkovo so sadou Frosch Baby 100% spokojné a odporučili by ju ďalej.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Pavlínka Pavlíková

Rok života som strávila v Nemecku. Momentálne študujem vedu o vzdelávaní so zemeraním na psychologicko-pedagogické poradenstvo vo Viedni. Zaujímam sa o históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...

Pridaj komentár