Mám v sebe motor, ktorý ma poháňa vytvárať niečo nové

Rozhovor do seriálu Biznis po deťoch 1

Dana Krupová, mamina troch detí, vyštudovala učiteľstvo pomerne náročných predmetov. Vietor ju však zavial inam a od roku 2008 sa snaží sprostredkovávať služby pre rodiny – opatrovanie detí a seniorov, upratovanie v domácnosti, doučovanie. To všetko na webe Domelia.sk.

Čo je vašim „chlebíčkom“?

Od roku 2008 sa venujem webu www.domelia.sk.Na Domelii si rodiny môžu nájsť opatrovateľku k deťom, pani na upratovanie, študenta na doučovanie svojich detí alebo opatrovateľku k starým rodičom.

Som presvedčená, že aj internet je miesto, kde sa dá nájsť spoľahlivá opatrovateľka či upratovačka. Stačí len poskytnúť vhodný priestor, kde sa rodiny s týmito ľuďmi môžu stretnúť. Som presvedčená, že Domelia.sk sa postupne približuje k ideálu takého miesta.

Pamätáte si moment, kedy a kde prišiel nápad začať s podnikaním?

V čase, keď som sa rozhodovala, kam nastúpim po materskej do práce a čo budem po 10-ročnej „kariérnej“ pauze robiť, ma oslovila Martina Jánošíková, či by som sa pustila do projektu vytvoriť web, kde by si rodiny vedeli nájsť opatrovateľku k deťom alebo upratovačku. Pekné na tomto stretnutí bolo, že sme sa dovtedy vôbec nepoznali. Dodnes naň rada spomínam ako na osudové stretnutie, ktoré som mohla buď využiť, alebo prepásť.

Dala som si 3 mesiace na rozmyslenie. Našťastie som si uvedomila, že je to výborná príležitosť naučiť sa niečo nové a vytvoriť užitočnú službu.

Som vďačná aj manželovi, že svojim príjmom v prvé roky utiahol rodinný rozpočet, aby som sa mohla naplno venovať rozbehu vlastného projektu.

Máte svoju podnikateľskú múzu, radcu,  sprievodcu, inšpirátora ?

Mám v sebe motor, ktorý ma poháňa vytvárať niečo nové. Až tak, že keď je to vytvorené v akej – takej podobe, mám tendenciu sa pustiť do ďalšej výzvy.

V tomto momente ma často zabrzdí môj manžel, ktorý je schopný veci dotiahnuť do konca. Vtedy zatnem, zuby, ešte trošku vydržím a doťahujem.

Ako ďaleko je vaše súčasné živobytie od profesie  „pred deťmi“? Čo ste vyštudovali?

Pred deťmi som robila účtovníčku, takže v práci na Domelii som moje znalosti využila. Samozrejme sa odvtedy zákony zmenili na nepoznanie, našťastie princíp ostal.

Ale od mojej prapôvodnej profesie je Domelia vzdialená veľmi. Som vyštudovaná učiteľka matematiky a fyziky. K tejto profesii som sa uchýlila pred dvomi rokmi a popri práci na Domelii učila na základnej škole.

Čo bolo/je  pre vás najľahšie/najťažšie zrealizovať?

Najľahšie pre mňa bolo vytvoriť model, na ktorom je Domelia postavená a vymýšľať nové služby a vlastnosti nášho produktu.

Nie som obchodník, takže najťažšie bolo pre mňa Domeliu propagovať a presvedčiť ľudí, že Domelia je super.

Taktiež je pre mňa ťažké počuť, keď má niekto s Domeliou negatívnu skúsenosť.

Čo je najväčším benefitom vašej práce?

Doteraz to bola práca z domu bez vymedzenej pracovnej doby. V súčasnosti tento benefit nemám, pretože sme web Domelia.sk predali Profesii a musím denne hodiť do práce. Našťastie len na 6 hodín.

Ale na výmenu som získala skvelý tím skúsených ľudí, s ktorými Domeliu posunieme výrazne ďalej.

Čo považujete za úspech? (osobný/ aj pracovný)

Za pracovný úspech považujem že sa nám aj s Evkou Mrázovou podarilo vybudovať úspešný web, o ktorý prejavila záujem taká firma ako je Profesia.

A či som úspešná v osobnom živote budem vedieť až na smrteľnej posteli. Avšak snažím sa žiť tak, aby som ani na konci života ničoho neľutovala.

Čo robíte, keď sa nestaráte o deti, o rodinu, o manžela a o prácu 🙂

Meditujem 🙂

Ak sa niekto spýta vašich detí, čím je ich mama, ako odpovedajú?

Posledné dva roky to mali ľahké, povedali že učiteľka. Pre mňa je dôležité, aby o mne povedali, že som ich mama.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,70 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár