Často počúvame, že MBA štúdium je len pre manažérov, či budúcich biznismenov. Moja skúsenosť hovorí niečo iné – môže to byť voľba aj pre pedagógov či ľudí z iných odborov. A možno aj pre vás, ak rozmýšľate nad zmenou práce, alebo si chcete rozbehnúť vlastný biznis napríklad po materskej.
Môj príbeh: Ako som si k práci a magisterskom štúdiu pridala ešte sobotné MBA štúdium a neľutujem to.

Rada sa vzdelávam a najmä v tom, čo má zmysel a otvára nové príležitosti. Možno to bude znieť čudne, ale už počas štúdia andragogiky som pochopila, že učenie je celoživotná cesta. Jan Amos Komenský by mal zo mňa radosť.
K dennému štúdiu ešte víkendové MBA
Denné štúdium pedagogiky na Univerzite mi ukázalo teóriu, dlhé akademické texty a úlohy, ktoré v praxi žiaľ nevyužijem. MBA štúdium na Digitálnej Univerzite ma však okamžite hodilo do reality – každý víkend praktické príklady, diskusie s odborníkmi, riešenia problémov, ktoré poznám aj z práce na rodinka.sk. To, čo som sa naučila v sobotu, som v pondelok vedela aplikovať v našej redakcii, na webe, či sociálnych sieťach.
Na Digitálnej Univerzite sa mi páčilo, že som si vždy mohla vybrať – či v daný deň prídem osobne na prednášku, alebo si ju pozriem online.
Štúdium bolo pre mňa veľmi flexibilné, či som bola práve v Bratislave alebo nie, vždy som sa mohla zapojiť a byť prítomná. Aby toho nebolo málo, popri víkendových prednáškach som mala online prístup aj do Klubu Digitálnej Univerzity. Tam som našla digitálnu knižnicu plnú praktických článkov o tom, čo sa deje v marketingu, kalendár podujatí, diskusné fórum alebo prémiové kurzy. Klub mi umožnil vybrať to, čo ma práve zaujímalo, napr. praktické tipy, ako komunikácia v dobe AI alebo inšpirácie z úspešných projektov.
Ako to vyzeralo v praxi
Počas intenzívneho roka som zažila plné soboty prednášok od tých najlepších speakrov na Slovensku. Prednášal nám napríklad Filip Kuna, Michal Pastier, Rasťo Kiavčin, či Peter Strcula.
Prvý polrok bolo Certifikované štúdium zamerané na digitálny marketing (napr. sociálne siete, SEO), copywriting, spotrebiteľské správanie, PPC kampane a omnoho viac. Po každej prednáške som vypracovala úlohu, kde som si nové vedomosti hneď vyskúšala v praxi na svojom projekte a následne som dostala spätnú väzbu od samotného odborníka. Vďaka tomu som vedela, či idem správnym smerom a čo ešte môžem zlepšiť.
V druhom polroku som absolvovala MBA workshopy, ktoré boli zamerané cez projektový manažment, biznis stratégiu, budovanie tímov a riešenie konfliktov, komunikáciu až po manažérsku psychológiu. Tu sme už počas dňa dostávali tímové úlohy, ktoré sme museli spoločne aktívne riešiť v malých skupinách so spolužiakmi – a práve tam som si najviac uvedomila dôležitosť komunikácie v tíme pri hľadaní riešenia.
V lete som sa pustila do záverečného MBA projektu. Každý mal za úlohu pripraviť marketingovú stratégiu pre firmu, alebo nový biznis projekt. Ja som sa rozhodla pre marketingovú stratégiu pre rodinka.sk, čo bola pre mňa skvelá príležitosť prepojiť štúdium s prácou. Dostali sme podrobné vysvetlenie, ako postupovať, a počas leta prebiehalo viacero konzultácií s odborníkmi. Vďaka nim som mala istotu, že nastavujem stratégiu správne.
Svoju prácu som nakoniec odovzdala tesne pred deadlinom 31.augusta. Bol to jeden z momentov, keď som cítila vlastný úspech. MBA mi pomohlo vytvoriť konkrétne kroky pre zlepšenie portálu, ktorého som posledné roky súčasťou. Ihneď som písala kolegynkám, že im musím niečo ukázať 🙂
Pre mňa ako pedagogičku bola Digitálna Univerzita dôkaz toho, že ľudia sa chcú učiť to, čo naozaj v praxi využijú.
Veľkým prínosom boli spolužiaci. Ľudia z rôznych oblastí – IT, marketing, biznis, neziskový sektor. Každý priniesol svoj príbeh a skúsenosť do diskusie, či spoločných úloh. Spolu sme vytvorili komunitu, ktorá nás navzájom ťahala dopredu. Pre mňa to bolo aj potvrdenie, že MBA je aj o ľuďoch, ktorí sa navzájom učia.
Čo si odnášam z Digitálnej Univerzity
Digitálna Univerzita ma naučila, ako nastaviť digitálnu marketingovú stratégiu, ako riadiť tím, alebo ako vyhodnocovať dáta tak, aby mohli byť na nich postavené dobré rozhodnutia. Neboli to len prednášky, ale aj zadania, ktoré očakávali okamžité riešenia. Veľmi ma bavilo, že sme riešili aj konkrétne prípady z vlastnej práce, firmy.
Štúdium mi ukázalo, že vzdelávanie sa nekončí diplomom. Aj keď si myslíme, že už máme svoju cestu danú, vždy sa môže objaviť nový smer, ktorý nás obohatí a otvorí nové dvere.
Marketing je dnes potrebný vo viacerých sférach – od vzdelávania až po neziskový sektor – a toto prepojenie skúseností mi otvorilo nové príležitosti. Lebo v oboch prípadoch ide o to isté: rozumieť ľuďom, vedieť ich osloviť a motivovať k činu.
Nový ročník Digitálnej Univerzity začína v októbri. Pridajte sa aj vy a nakopnite svoju kariéru či biznis. Viac informácii





Prehľad konsolidačných opatrení 2026 – čo berú rodinám a mamám na materskej
Koniec "trestania" rodičov pri dôchodkoch
Neurob túto chybu: Môžeš prísť o príspevok pri narodení (kočíkovné)
Výber strednej školy a kedy podať prihlášku - zmeny od januára 2026
Najlepšie gymnáziá na Slovensku 2025
Som proti gymnáziám