Atmosféra rozprávok Ďalekého východu III

DaVinci 1

Predslov

Atmosféra rozprávok Ďalekého východu rovnako očarí malých i veľkých. Veď kto by nepoznal Rozprávky tisíc a jednej noci alebo dobrodružstvá Aladina a Sindibáda. Pri počúvaní príbehov sa nám zjavia pred očami drahé, vyberané látky, bohato zdobené lampáše a trblietajúce sa truhlice. Vytvorte vo svojich domovoch tajomnú atmosféru Východu.

Zhotovte si farebné lampáše, zdobené poháre, šperkovnice či truhlice. Vankúše teplých farieb, tácky a vázy vám spríjemnia prostredie, ale môžu byť aj milým darčekom. Môžete si urobiť romantický večer vo svetle kahančekov a lampášov. Popustite uzdu svojej fantázii a uskutočnite aj svoje vlastné nápady.

Pri zhotovovaní originálnych predmetov vám prajeme príjemnú zábavu.

Tácka kňažnej Ed-Datmá

Materiál

Fľaše

  • fľaše rôznych tvarov,
  • žltá, oranžová, karmínovočervená a fialová farba na sklo,
  • zlatá kontúra.

Tácka

  • drevená tácka s rozmermi 25 × 31 cm,
  • biela, oranžová a karmínovočervená akrylová farba,
  • servítky,
  • lepidlo na dekupáž,
  • zlatý lakový popisovač,
  • priehľadný lak.

Fľaša

1. Na okraje farbených plôch nalepíme maliarsku pásku tak, aby boli línie rovnobežné a rovné. Plochy medzi páskami namaľujeme. Po zaschnutí, kým je farba ešte bledá, zopakujeme uvedený postup. Potom necháme 30 minút schnúť.

2. Opatrne stiahneme krepovú pásku. Pozdĺž pásky prejdeme nožom alebo skalpelom, aby páska neodlúpila aj farbu.

3. Zlatou kontúrou nakreslíme motívy a bodky. Po štvorhodinovom schnutí fixujeme farbu vypálením. Vždy postupujeme podľa pokynov výrobcu.

Tácka

1. Vnútorné dno tácky, ktoré budeme dekorovať motívom zo servítky, natrieme nabielo. Farbu necháme uschnúť. Ďalej pracujeme s vrchnou potlačenou vrstvou servítky. Na povrch nanesieme štetcom vrstvu dekupážneho lepidla. Na lepidlo postupne ukladáme servítku a poriadne ju uhladíme. Potom nanesieme ešte jednu vrstvu dekupážneho lepidla aj na povrch servítky. Postupujeme od stredu k stranám. Necháme celkom uschnúť.

2. Okraj tácky zvonka aj zvnútra zafarbíme. Po zaschnutí dokreslíme podľa obrázka na tácku zlatým lakovým popisovačom alebo zlatou kontúrou drobné vzory.

Pripravené v spolupráci s partnermi:

Potrebné materiály a knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť v obchodoch DaVINCI – (Aupark Shopping Park, Einsteinova ul., Polus City Center, Vajnorská ul., Avion Shopping Center, Ivánska cesta, Bratislava) www.davinci.sk.

Knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť aj v kníhkupectvách Panta Rhei v Bratislave, v Trnave, v Martine, v Nových Zámkoch, v Žiline, v Košiciach, v Šamoríne, v Senci, v Trenčíne a vo Veľkom Mederi, objednať na e-mailovej adrese: pantarhei(at)pantarhei.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár