Bábka – dvojník

Viki Gavaldová 2

Už dva roky sa živím výrobou bábkových dvojníkov. Je to multikrásna práca. Bábky sú veľmi milé médiá, ktorými dávame deťom niečo zo svojho srdca. Samozrejme iba vtedy, ak ich používame, ak ich zapájame do hry.

Bábkový dvojník

dokáže veľmi dobre pomáhať pri výchove.

Zozbierala som skúsenosti rodičov, ktorí majú bábkového dvojníka svojho dieťaťa.

 1. Mnohé maminy hovoria, že si chcú naplno užiť ten čas, keď dieťatko patrí bezvýhradne im, keď je malinké a roztomilé. Chcú si uchovať tú radosť, s akou obliekali šatočky , topánočky. Lenže ten čas je krátky a rýchlo sa zmení na iné radosti. Bábka vydrží 20 – 30 rokov, tak im tento kvetinkový vek ich dieťaťa bude peknou spomienkou. /nejde o celkom malinké bábatká, ale o deti od 2 rokov/
 2. Jeden manželský pár ma úplne šokoval, keď mi povedali, že často, keď chcú dieťatku ukázať jeho nevhodné správanie, zahrajú to s bábkou. Ich bábka však neprináša iba zlé noviny, ale aj tie budúce dobré, ktoré by radi na dieťatku videli a vidia aj teraz. Klobúk dolu – majstri vychovávatelia.
 3. Pri starších dievčatách v puberte je typická reakcia – „a to som taká krásna?“ vždy odpoviem – „ jasné, si nádherná“. Bábka tu pomáha prijať seba samu, pretože dievčatá v puberte majú v tom obrovský problém. Vždy sa vytvorí silné citové puto k bábke a dievča je hrdé na bábku – teda sama na seba.
 4. Konečne je to hračka, ktorá nie je počítač. Neuzatvára dieťa do izolácie, ale pomáha vytvárať vzťahy medzi staršími a mladšími súrodencami, medzi rodičmi a deťmi.

Ako hračka má význam pre staršie deti. Deti do 6 rokov nevedia s bábkou pohybovať.

Chcete vedieť, ako si vyrobiť bábku?

Pre tých, ktorí by si chceli vlastnoručne vyrobiť bábku, prinesiem postupne podrobný návod.

Výrobu všetkých častí vám vysvetlím zvlášť, pretože na výrobu bábky je potrebné zvládnuť veľa samostatných remesiel. Ak sa odhodláte na výrobu vlastnej bábky, musíte rátať s tým, že občas bude kuchyňa plná stružlín, polystyrénu, bavlniek a handričiek. Niektoré veci sa nedajú urobiť bez zveráka, vŕtačky, píly a brúsky. Úplne však postačí aj hobby vybavenie.

Aby ste vedeli, do čoho sa idete pustiť, prezrite si moju stránku: www.marionety.sk. V tejto galérii sú hlavne dospelí. Dvojníci tu boli veľmi osobným a nevšedným darčekom. Nie sú tu všetky bábky, ktoré sme spolu s manželom vyrobili.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (10 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Dobry den,

  zaujali ma rucne vyrobene babky…aj ja chceeeem.

   

  Pls mohla by som dostat kontakt na manzelov Gavaldovcov?

   

  Srdecne dakujem.

   

   

  Bety

 2. Dobry den,

  zaujali ma rucne vyrobene babky…aj ja chceeeem.

   

  Pls mohla by som dostat kontakt na manzelov Gavaldovcov?

   

  Srdecne dakujem.

   

   

  Bety

Pridaj komentár