Jednoduchý jesenný venček

Dagmar Mozolová 0

Babie leto nás priam láka von, ešte sa vyhriať na slniečku, kým intenzita jeho lúčov definitívne prestane pripomínať teplé dni a príde daždivá, studená jeseň a po nej zima.

A tak pri prechádzke prírodou máme možnosť nielen prežiť príjemný deň, ale doniesť si domov aj materiál, z ktorého môžeme vyrobiť napríklad jesenný venček.

Materiál

My sme si z našich potuliek doniesli niekoľko ohybných konárikov (z čerešne, ale môže byť napr. vŕba či breza…), konáriky šípky, jesenné trávy a dočervena sfarbenú ťahavú rastlinu.

Postup

Konáriky sme zaplietli jeden do druhého tak, aby vznikol venček, pričom sme nepoužili niť ani drôtik, jednoducho sme ich postupne vpletali  jeden do druhého a ohli do tvaru kruhu, a ďalej vpletali… Keď bol venček hotový, do medzier medzi vetvičkami sme povpichovali konáriky šípok, tráv a celý venček sme omotali červenou lianou.

Urobili sme si dva venčeky, jeden visí v obývačke z lustra a druhý je zavesený na vchodových dverách. Celú procedúru som sediac na trávniku a vyhrievajúc sa na slniečku absolvovala s mojím 5-ročným synom, ktorý rád robí takéto veci.

Váš venček môže vyzerať úplne ináč, hodil by sa napr. brečtan či šišky…

Napíšte nám!

Máte úplne iný nápad na jesennú výzdobu domácnosti? Alebo máte typické jesenné činnosti, ktoré radi doma robíte aj s deťmi? Ozvite sa nám, radi vaše jesenné inšpirácie uverejníme.

Nech je tá jeseň aj v našich domácnostiach krásna a farebná!

Ilustračné foto: autorka

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Pridaj komentár