Ako si vyrobiť bábku – (5) Tvár a parochňa

Viki Gavaldová 0

1. Na konečnú úpravu tváre potrebujeme 1 dl bielej akrylovej, alebo latexovej farby. Telový odtieň dosiahneme primiešaním hnedej a červenej temperovej farby. Farbu natrieme aspoň v dvoch vrstvách.

2. Po zaschnutí sa môžeme pustiť do maľovania očí a pier. Niektorým babkám svedčia namiesto očí čierne bodky. Nie je potrebné reálne vymaľovať oči. Ak maľujeme temperami, musíme ich nakoniec pretrieť bezfarebným lakom.

3. Na výrobu parochne potrebujeme vlnu a kúsok hnedej panamy. Najkrajšie parochničky majú zakomponované viaceré príbuzné farby vlasov. Panamu si upevníme do vyšívacieho kruhu, nakreslíme si na ňu kruh s priemerom 10 cm. Háčikom navliekame nastrihanú vlnu do panamy, až vyplníme celý naznačený kruh. . Ak by ste chceli urobiť parochňu z umelých vlasov, musíte rátať s tým, že tieto vlasy majú krátku životnosť. Prilepujeme ich tavnou tyčinkou.

4. Parochňu z rubovej strany natrieme chemoprénom, aby sme vlnu na paname upevnili. Vystrihneme kruh s vlasmi a vyskúšame ho priložiť ku hlave. Pri krátkych vlasoch parochňu doplníme vlasmi, ktoré nalepíme na bokoch a na temene hlavy.

5. Nakoniec celý kruh s vlasmi znova natrieme chemoprénom a prilepíme ho na hlavu. Dlhé vlasy prilepíme aj po bokoch a vzadu.

6. Teraz sa na nás pozrela bábka, ktorá má výraz tváre a je úplne naša. Urobili sme ju pre radosť, takže všetko, čo sa nám možno nepodarilo, je super.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,80 z 5)
Loading...

Pridaj komentár