Mramorovanie

DaVinci 0

Vzorové polia

Modrá, hnedá, marhuľová a biela mramorovacia farba

Táto práca je dobrým príkladom na výrobu „vzorových polí“ (v tomto prípade vytvoríme 5 polí). Kvapkáme rôzne farby – modrú, hnedú, marhuľovú a modro-bielu farebnú zmes. Farby nanášame podľa obr. 1.

Potom hrebeňom jemne potiahneme vzorové polia. Po okrajoch látky nanesieme modro-bielu zmes tak, aby sa mohla šíriť iba smerom dovnútra a trochu stlačila vzorové polia (obr. 2).

Dobrá rada

Odporúčame pracovať farbou, ktorá sa rýchlo rozplýva.

Potom nanesieme zmes modro-bielej farby vo vlnitej čiare (obr. 3).

V poslednom kroku vzor upravíme hustým hrebeňom do tvaru notového kľúča. Najprv potiahneme farbu širokou stranou hrebeňa v smere nahor, potom špicou opäť dole (obr. 4).

Šatku ponárame dvaja. Začneme v strede, šatku voľne položíme na vodu a postupne ju spustíme do vody.

Jesenná nálada

Materiál

  • Obrus z bavlneného damasku (80 × 80 cm)
  • Tmavohnedá, medená, olivová, hnedá a zelená mramorovacia farba

K obrusu terakotovej farby si vyberieme bavlnený obrus marhuľovej farby. Farby nanesieme v poliach rôznych veľkostí. Potom na vodu nakvapkáme malé a veľké tmavohnedé, medené, olivové, hnedé a zelené kvapky. Vzory ľahko posunieme. Hrebeňom pohybujeme vlnitým pohybom, čím sa vytvárajú pekné čiary a polia rôznych tvarov.

Pripravené v spolupráci s partnermi:

Potrebné materiály a knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť v obchodoch DaVINCI – (Aupark Shopping Park, Einsteinova ul., Polus City Center, Vajnorská ul., Avion Shopping Center, Ivánska cesta, Bratislava) www.davinci.sk.

Knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť aj v kníhkupectvách Panta Rhei v Bratislave, v Trnave, v Martine, v Nových Zámkoch, v Žiline, v Košiciach, v Šamoríne, v Senci, v Trenčíne a vo Veľkom Mederi, objednať na e-mailovej adrese: pantarhei(at)pantarhei.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár