Pletieme bielu čiapočku s dvoma kvietkami

Petra 2
biela ciapocka

Potrebujeme:

  • 50 g Laluca Cotton bielej farby
  • zvyšok ružovej
  • zvyšok bordovej alebo čokoládovej

Veľkosť:

  • 6 – 12 mesiacov (1 – 2 roky) 3 – 5 rokov

Ihlice: 4,5

Vzory:

Patent: 2 oká hladko, 2 obratko. V rubovom riadku tak, ako sa javia.

Hladký žerzej – líce hladko, rub obratko.

Postup:

Začneme na 60 (70) 80 očiek bielou farbou a pletieme 12 riadkov patent. Potom pokračujeme hladkým žerzejom do celkovej výšky 36 (38) 40 riadkov.

Následne si prácu rozdelíme na 5 častí po 12 (14) 16 očiek. Pokračujeme tak, že v hladkom riadku vždy splietame 1. + 2. oko a posledné dve oká v každej časti.

Keď nám ostane 10 očiek, tie v nasledujúcom riadku splietame 5* po 2. Zvyšných 5 očiek stiahneme pracovnou niťou. Zošijeme švy na čiapočke.

Malý kvietok:

Začneme na 16 retiazkových očiek, tie spojíme do pruhu pevným stĺpikom.

Teraz 8* opakujeme okvetný lístok: krátky stĺpik, 4* dlhý stĺpik, krátky stĺpik, pevný stĺpik do kruhu zo 16 ok. Konce nitiek zviažeme a kvietok upravíme.

Veľký kvietok:

Začneme na 24 retiazkových očiek, tie spojíme do pruhu pevným stĺpikom. Teraz 8* opakujeme okvetný lístok: krátky stĺpik, 6* dlhý stĺpik, krátky stĺpik, pevný stĺpik do kruhu zo 16 očiek. Konce nitiek zviažeme a kvietok upravíme.

Kvietky prišijeme na čiapočku podľa obrázku. Vnútro kvietkov vyšijeme podľa obrázku bordovou/čokoládovou nitkou a stred ružovou.

Šnúrky na vrch čiapočky – prevlečieme po 6 nitiek z každej farby a zapletieme vrkoče podľa obrázku.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Nemohli by ste mi poslat postup pisany v cm ? Cize napr.v do akej vysky pletieme kym zacneme uberat, aku sirku ma pletenina, aku vysku ked ciapocku ukoncime ? Skusala som pliest ale zda sa mi to prilis volne a velke oka Confused Asi su ihlice c.4,5 pre mna velke, chcem skusit s mensimi ale neviem si to takto preratat ze kolko ociek mam nabrat a do akej vysky pliest zwinker

    Dakujem za ochotu zwinker

  2. Nemohli by ste mi poslat postup pisany v cm ? Cize napr.v do akej vysky pletieme kym zacneme uberat, aku sirku ma pletenina, aku vysku ked ciapocku ukoncime ? Skusala som pliest ale zda sa mi to prilis volne a velke oka Confused Asi su ihlice c.4,5 pre mna velke, chcem skusit s mensimi ale neviem si to takto preratat ze kolko ociek mam nabrat a do akej vysky pliest zwinker

    Dakujem za ochotu zwinker

Pridaj komentár