Vianočné sviečky

DaVinci 0

Vianočné sviečky

Materiál

  • číry gél,
  • malá sklená miska,
  • 2 sviečkové knôty,
  • sušené pomarančové a jablčné plátky,
  • celá škorica, badián a klinčeky

Do sklenej misky vložíme sušené pomarančové a jablčné plátky, škoricu, badián a klinčeky. Niekoľko kúskov ovocia a korenia môžeme navliecť na priesvitnú niť a zavesiť ich na paličku či ceruzku, ktorú položíme nad otvor sklenej nádoby tak, aby ozdoby voľne viseli do nádoby.

Číry gél zohrejeme vo vodnom kúpeli, chvíľu ho necháme chladnúť a pomaly nalejeme do sklenej nádoby. Po stuhnutí spravíme do stredu kovovou ihlicou dierku a vložíme do nej voskový knôt. Nakoniec odstrihneme priesvitné nite na povrchu sviečky.

Šikmo pruhovaná sviečka

Materiál

  • červený, žltý, zelený a modrý gél,
  • sklená váza v tvare skúmavky,
  • sviečkový knôt.

Pri výrobe tejto sviečky musíme nádobu držať šikmo, aby gély stuhli v šikmých pruhoch. Žltý gél zohrejeme vo vodnom kúpeli a nalejeme do sklenej nádoby. Nádobu nahneme a necháme gél stuhnúť. Pohár si môžeme podoprieť alebo podložiť, aby sme nemuseli vázu držať stále v ruke, kým vychladne prvá vrstva gélu. Zatiaľ zohrejeme modrý gél a pomaly ho nalejeme na predchádzajúcu vrstvu. Keď stuhne, zohrejeme červený gél a nalejeme ho na modrý. Takisto postupujeme aj so zeleným gélom. Poslednú vrstvu necháme stuhnúť tak, aby bola hladina gélu vodorovná. Nakoniec umiestnime knôt podľa postupu.

Pripravené v spolupráci s partnermi:

Potrebné materiály a knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť v obchodoch DaVINCI – (Aupark Shopping Park, Einsteinova ul., Polus City Center, Vajnorská ul., Avion Shopping Center, Ivánska cesta, Bratislava) www.davinci.sk.

Knihy z edície „Z dielne DaVINCI“ si môžete zakúpiť aj v kníhkupectvách Panta Rhei v Bratislave, v Trnave, v Martine, v Nových Zámkoch, v Žiline, v Košiciach, v Šamoríne, v Senci, v Trenčíne a vo Veľkom Mederi, objednať na e-mailovej adrese: pantarhei(at)pantarhei.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Pridaj komentár